Jakub Nowak

Za dwa lata rozpoczną budowę parkingów?

O planach, związanych z budową parkingów koło nowosolskiego portu, pisaliśmy na naszych łamach już w ubiegłym roku. Fot. archiwum GL O planach, związanych z budową parkingów koło nowosolskiego portu, pisaliśmy na naszych łamach już w ubiegłym roku.
Jakub Nowak

Miasto otrzymało już pozwolenie na budowę 70 nowych miejsc parkingowych koło portu, pomiędzy ulicami Żwirki i Wigury i Krzywą w Nowej Soli.

- Parkingi to są tutaj od dawna, tylko, że „na dziko” - śmieje się pani Agnieszka, wskazując na pustą parcelę znajdującą się w okolicach nowosolskiego portu, koło Harcerskiej Górki. Duży pusty plac faktycznie od dawna służy niektórym turystom czy mieszkańcom za miejsce postojowe, zwłaszcza, że w okolicy, poza sporym placem koło al. Wolności, nie ma właściwie większego parkingu.

Tymczasem atrakcji wokół przybywa, co wiąże się także z coraz większą liczbą odwiedzających nas osób... Miasto zdaje sobie sprawę z problemu, dlatego od dłuższego czasu trwają starania o zwiększenie liczby miejsc postojowych wokół naszych terenów rekreacyjnych.
- Każde miejsce parkingowe jest na wagę złota - przyznaje wiceprezydent Nowej Soli, Jacek Milewski. Jak dodaje, miasto otrzymało właśnie ostateczne pozwolenie na budowę dla zagospodarowania terenów pomiędzy ulicami Żwirki i Wigury oraz ul. Krzywą. - W ramach tej inwestycji planujemy budowę 70 miejsc parkingowych - opowiada.

Według wyliczeń koszt wspomnianej inwestycji to ok. 900 tys. zł. Trzeba jednak zaznaczyć, że wspomniane prace są uzależnione od zakończenia innych, związanych z ochroną przeciwpowodziową miasta. - Realizacja tego zadania może nastąpić dopiero po wykonaniu przebudowy wału przeciwpowodziowego od Harcerskiej Górki w kierunku Czarnej Strugi.

Zgodnie z zapowiedziami Lubuskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych rozpoczęcie tych prac ma nastąpić w przyszłym roku, a więc w 2018 roku moglibyśmy zaplanować realizację naszej inwestycji - zaznacza J. Milewski. Jak dodaje, wszystko zależy także od „możliwości budżetu”. - Ale jak zwykle warto mieć przygotowane plany - podkreśla.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.