Natalia Dyjas-Szatkowska

Za miesiąc powinniśmy nie poznać Winnego Wzgórza w Zielonej Górze. Tylko czy zmiany były tu potrzebne?

Dariusz Koziołek na co dzień pracuje przy remoncie Winnego Wzgórza, które ma zyskać nowe elementy. Jedną z nowości na tym terenie zielonym ma być m.in. Fot. Mariusz Kapała Dariusz Koziołek na co dzień pracuje przy remoncie Winnego Wzgórza, które ma zyskać nowe elementy. Jedną z nowości na tym terenie zielonym ma być m.in. winiarska piwniczka
Natalia Dyjas-Szatkowska

Z uwagą śledzimy modernizację Wzgórza Winnego. Przez ostatnie miesiące pytaliśmy: o podjazdy dla niepełnosprawnych, o barierki dla seniorów. Według planów w sierpniu inwestycja ma być zakończona. Jak mieszkańcy oceniają jej efekty?

- Jako Ruch Miejski wysyłaliśmy do urzędu miasta pismo w sprawie barierek przy schodach na Winnym Wzgórzu - mówi Joanna Liddane, jedna z liderek ruchu. - Otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź, że zostaną one zainstalowane.

Przypomnijmy: o tych i innych kwestiach pisaliśmy na łamach „GL”.

Wcześniej zielonogórzanie alarmowali o wycince drzew. Ostatecznie przeprowadzono tu wiosną nasadzenia kompensacyjne, a dosadzone drzewa od strony ul. Wrocławskiej mają być naturalną izolacją od hałasu aut.

 • Na Wzgórzu Winnym ma pojawić się sporo nowości. 
 • Jak mieszkańcy oceniają zmiany?

CZYTAJ WIĘCEJ:

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Natalia Dyjas-Szatkowska

Jestem rodowitą zielonogórzanką. Na co dzień pracuję w zielonogórskim dziale miejskim. W "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. Z wykształcenia jestem filologiem polskim i... teatrologiem. W obszarze moich działań, oprócz Zielonej Góry, znajduje się również powiat zielonogórski. Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańców, sprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. A jest co tutaj zwiedzać!

Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.

Kontakt do mnie: ndyjas@gazetalubuska.pl
Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

kolszak1986

"a nad efektem prac czuwać będzie pilne oko kamer miejskiego monitoringu" - Oko Wielkiego Brata zawsze w ruchu wiecznie czujne! xD

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.