Za rok zakupy zrobimy na miejscu

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Marek Białowąs

Za rok zakupy zrobimy na miejscu

Marek Białowąs

Ruszyła w Sulechowie budowa dwóch nowych obiektów handlowych. Przy ul. Południowej powstanie centrum handlowe oraz znany market budowlany firmy Bricomarche

- Budowę oficjalnie rozpoczęliśmy 6 września, a skończymy obiekt do 15 kwietnia przyszłego roku - mówi Rafał Kulczycki, dyrektor kontraktu z firmy Wegner, która buduje centrum handlowe. - Na razie niewiele jeszcze na budowie się dzieje. Zaczynamy od doprowadzenia do przyszłego budynku sieci zewnętrznych, wody i kanalizacji.

Pierwsze w Sulechowie centrum handlowe buduje spółka Wegner na zlecenie niemieckiej firmy Saller. Powstanie ono w miejscu istniejącego dziś parkingu przy sklepie Intermarche. Jak "GL" dowiedziała się nieoficjalnie w tzw. parku handlowym będzie 6 pawilonów dla najemców, którzy zdecydują się otworzyć tam swoje sklepy. Znane są już trzy firmy, które podpisały umowy najmu: Textilmarket, Martes oraz Media Expert.

Textilmarket to sieć licząca ponad 20 sklepów oferujących ubrania i kosmetyki. Martes to sklepy z odzieżą sportową, Media Ekspert handluje elektroniką i sprzętem AGD. - Galeria będzie się mieścić pośrodku przyszłego centrum, pomiędzy sklepami Intermarche a Bricomarche - dodaje R. Kulczycki. - Będzie ładniejsze od tej w Nowej Soli.

Budowa Bricomarche wystartowała nieco wcześniej. Obecnie budowlańcy przygotowują już plac pod przyszłe fundamenty marketu budowlanego. Centrum handlowe firmy Seller będzie największym tego typu obiektem w Sulechowie. Jego powierzchnia wyniesie ponad 5,8 tys. mkw.

Chciałbym, żeby oprócz sklepów powstało tutaj jakieś nowoczesne kino

- Fajnie, że takie centrum powstanie w tym miejscu - mówi Łukasz Wasilewski, który mieszka na osiedlu na przeciwko Intermarche. - Chciałbym, żeby oprócz sklepów powstało tutaj jakieś nowoczesne kino.

Spółka Saller to powstała w 1981 r. firma z Bawarii. Swoje centra ma w Niemczech, Czechach, Słowacji i Polsce. W tych krajach buduje i zarządza nieruchomościami komercyjnymi każdego rodzaju. Niemiecka firma zajmuje się też kompleksową opieką i zarządzaniem własnymi parkami handlowymi. Właśnie takie parki powstały m.in. w Głogowie oraz Nowej Soli. W niektórych centrach znajdują się również kina. Dlatego możliwe, że pragnienie mieszkańców Sulechowa o posiadaniu nowoczesnego kina z prawdziwego zdarzenia zostanie spełnione.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.