Za wiatrem nie nadążysz

Czytaj dalej
Fot. Czytelnik
Jarosław Miłkowski

Za wiatrem nie nadążysz

Jarosław Miłkowski

Urzędnicy jeszcze nie zdążyli posprzątać po Ksawerym, a nad miasto nadciągnął Grzegorz. Choć porywiste wiatry przeszły przez region prawie miesiąc temu, trwa walka z ich skutkami.

„Ja rozumiem, że wichura powaliła drzewo, że strażacy rozdrobnili je. Sprzątnąć to jednak nie ma komu. Jesteśmy tyle warci, ile pokazujemy swoim życiem. Ciekawe, co powiedzą osoby, które przyjdą zapalić tutaj świecę” – napisał do nas Czytelnik, pan Jerzy, przesyłając też zdjęcia tego, jak na kilka dni przed dniem Wszystkich Świętych wyglądał cmentarz Świętokrzyski, czyli nekropolia przylegająca do ul. Warszawskiej i ul. Głowackiego. To, co było na nich, mogło przerażać. Powalone i częściowo pościnane już drzewa oraz gałęzie leżały… między nagrobkami.

CZYTAJ WIĘCEJ:

 • Ile Gorzów wyda na usuwanie skutków wichur?
 • Co Grzegorz zniszczył w powiecie międzyrzeckim?
 • Do kiedy potrwa usuwanie powalonych drzew?
Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.