Zabił, odciął głowę, a zwłoki podpalił

Czytaj dalej
Fot. fot. policja
Magdalena Nałęcz

Zabił, odciął głowę, a zwłoki podpalił

Magdalena Nałęcz

Stołeczna policja poszukuje mężczyzny mogącego mieć związek z zabójstwem młodej kobiety, której odcięto głowę, a zwłoki podpalono.

Policja rozpoczęła poszukiwania 30-letniego Kajetana P., pracownika jednej z bibliotek na warszawskiej Woli. Jego zdjęcia zostały opublikowane na stronie internetowej Komendy Głównej Policji, wydano za nim list gończy. Mężczyzna może być związany z makabrycznym morderstwem, które odkryto w środę w jednym z mieszkań na Żoliborzu. W lokalu wybuchł pożar, który - jak się później okazało - był spowodowany podpaleniem worka ze zwłokami kobiety.

Policja ustaliła, że nieżyjąca kobieta może być jedną z zaginionych na początku tygodnia osób - młodą nauczycielką języka niemieckiego. Potwierdzenie jej tożsamości będzie jednak możliwe dopiero po otrzymaniu wyników badań DNA, o które już wystąpiono. W lokalu, gdzie doszło do podpalenia, mieszkało kilka osób, w tym dwóch studentów, którzy zostali przesłuchani i zwolnieni do domu. W związku ze sprawą nikt nie został jeszcze zatrzymany.

Z informacji, które podał portal Tvn24, wynika, że Kajetan P. spotkał się z kobietą na korepetycje z języka niemieckiego. Miał ją w bestialski sposób zamordować, a następnie przewieźć zwłoki do swojego mieszkania na Żoliborzu. Odkryto je dopiero po ugaszeniu pożaru, do którego została wezwana nieświadoma wagi sprawy straż pożarna.

Robert Zieliński, dziennikarz śledczy Tvn24.pl, ustalił, że Kajetan P. zapakował zwłoki w folię, do toreb i wezwał taksówkę.

Policjanci dotarli do kierowcy, który go wiózł. Potwierdził, że pasażer, a szczególnie jego pakunek, wzbudził niepokój. Z toreb ciekła krew. „To tusza dzika” - usłyszał, gdy zwrócił na to uwagę.

Kajetan P. ma 180-185 cm wzrostu, ciemną karnację, sylwetkę szczupłą. Może nosić okulary. Niewykluczone, że uciekł już za granicę.

Magdalena Nałęcz

Magdalena Nałęcz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.