Eliza Gniewek-Juszczak

Zabór zielonogórski? Jest taki na mapie, ale czy występuje w polityce? Na ile w lubuskiej polityce ważna jest geografia i matematyka?

- Nie ma zielonogórskiego zaboru - zapewnia Sebastian Ciemnoczołowski, który mieszka w Zaborze. Zdjęcie z listopadowej sesji sejmiku Fot. Mariusz Kapała - Nie ma zielonogórskiego zaboru - zapewnia Sebastian Ciemnoczołowski, który mieszka w Zaborze. Zdjęcie z listopadowej sesji sejmiku
Eliza Gniewek-Juszczak

- Gorzów Wielkopolski leży pod zaborem zielonogórskim - stwierdza Czytelnik Grzegorz. Uważa, że wzorem ubiegłych kadencji, skoro marszałek jest z południa naszego regionu, to chociaż jeden z wicemarszałków powinien być z północy. Czy są szanse na zmiany?

– I co? Znowu przegraliśmy - mówi w imieniu swoim i kolegów z pracy zrezygnowany pan Grzegorz z Gorzowa we wtorek po południu, kiedy już wiadomo, że następnego dnia Wojciech Perczak z południowej części regionu zostanie przedstawiony jako nowy wicewojewoda lubuski.

Nasz Czytelnik liczył, że tym razem się uda i skoro marszałek i wicemarszałkowie są z południowej części województwa, to wojewoda i wicewojewoda będą z północy.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.