Czesław Wachnik

Zabrano kolejne wraki z zielonogórskich parkingów

Tego fiata bravo zabrano z parkingu przy ulicy Festiwalowej Fot. K.Uberna Tego fiata bravo zabrano z parkingu przy ulicy Festiwalowej. Dzięki temu mieszkańcom przybyło jedno miejsce parkingowe.
Czesław Wachnik

Widzisz na poboczu drogi czy też na parkingu auto, które od dłuższego czasu nie jest używane. I jego stan jest fatalny. Zadzwoń: 68 415 20 20.

22 samochodowych wraków usunięto w ostatnich tygodniach z parkingów i poboczy ulic. Aż 17 na wniosek straży miejskiej zabrali sami ich właściciele. Pozostałe zostały wywiezione na strzeżony parking na polecenie straży. To wynik dotychczasowej akcji pozbywania się wraków. Ale jednocześnie okazało się, że w 22 sprawach brak jest podstaw do usunięcia zaparkowanego pojazdu. Albo nie zagraża on bezpieczeństwu lub też jego właściciel ma wykupione ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej czyli OC. Zdarza się też, że mocno uszkodzone pojazdy są porzucane na prywatnych działkach. Dwa takie zostały wywiezione na złomowisko.

Tego fiata bravo zabrano z parkingu przy ulicy Festiwalowej
K.Uberna Tego fiata bravo zabrano z parkingu przy ulicy Festiwalowej. Dzięki temu mieszkańcom przybyło jedno miejsce parkingowe.

Jak nas poinformowała starszy strażak Katarzyna Uberna z zielonogórskiej Straży Miejskiej w ostatnich dniach na polecenie straży usunięto dwa pojazdy. Jeden z pobocza ulicy Zbożowej a drugi z parkingu przy Festiwalowej. Niestety nadal na parkingach i poboczach ulic zalega dziesiątki samochodowych wraków.

Obecnie straż miejska prowadzi aż 97 spraw, które zostały najczęściej zgłoszone przez Czytelników. Katarzyna Uberna dodała, że każdy ze zgłoszonych sygnałów jest badany. Straż próbuje skontaktować się z właścicielem pojazdu. Nie jest to łatwe. Wielu właścicieli wyjechało za granicę i nie podało nowego adresu. Jeśli jednak zostanie on ustalony, to właściciel auta jest informowany o konieczności jego usunięcia.

Nasza rozmówczyni podkreśla jednak, że jego wywiezienie nie jest takie proste. Można je odholować natychmiast, gdy okazuje się, że wybite szyby lub inne okoliczności stwarzają zagrożenie. Wraki można zgłaszać pod telefonem: 68 415 20 20.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.