Eliza Gniewek-Juszczak

Zabrzmi muzyka rockowa w wykonaniu klasycznym

Dziewczyny z Red Heels zawsze  na scenie występują w czerwonych szpilkach. Pewnie tak samo będzie w Kożuchowie Fot. Piotr Kosakowski, Polska Press Dziewczyny z Red Heels zawsze na scenie występują w czerwonych szpilkach. Pewnie tak samo będzie w Kożuchowie
Eliza Gniewek-Juszczak

W murach średniowiecznego kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Gromnicznej w Kożuchowie oraz na scenie plenerowej odbędzie się Festiwal Henrykowski.

W niedzielę, 20 sierpnia, o godzinie 19.00 na scenie plenerowej przy ratuszu Centrum Kultury Zamek w Kożuchowie organizuje koncert plenerowy rozpoczynający Festiwal Henrykowski. Wystąpią finalistki „Mam talent” – zespół Red Heels.Usłyszymy utwory klasyczne na rockowo. Kolejny koncert odbędzie się 27 sierpnia, o godzinie 19.00 w kościele pw. Matki Bożej Gromnicznej. Wystąpi chór Adoramus ze Słubic. Będzie można usłyszeć muzykę renesansu oraz Mszę Kreolską.

– Festiwal Henrykowski w Kożuchowie to przedsięwzięcie artystyczne, mające na celu prezentacje koncertów muzyki klasycznej i kameralnej o wysokim poziomie artystycznym – podkreśla Julia Kapuśniak, specjalista ds. promocji w CK Zamek. – Do tej pry na festiwalu prezentowali się muzycy w międzynarodowej obsadzie, wśród nich wirtuoz organów – kożuchowianin Michał Kocot, przybliżając twórczość m.in. Bacha, Bartóka, Cacciniego, Praetoriusa i Schuberta. Uczestnicy mogli wysłuchać organów, ale też odkryć brzmienia innych instrumentów – skrzypiec, gitary, fortepianu oraz fletni pana.

W drugiej edycji festiwalu wystąpili: Ewa Libchen, Rafał Jędrzejewski oraz Hanna Dys oraz artyści Bachus Classic Quintet i Wiesław Prządka. Tanga Astora Piazzoli w jego wykonaniu na pewno długo pozostaną w pamięci mieszkańców Kożuchowa. Koncert kwartetu smyczkowego Catori Filharmonii we Frankfurcie zakończył II edycję Festiwalu Henrykowskiego w Kożuchowie.
Wstęp na koncerty jest bezpłatny. III edycję Festiwalu Henrykowskiego honorowym patronatem objął burmistrz Kożuchowa Paweł Jagasek.

Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.