Zaczęły się wykopki, czyli szukanie haków? - Nie przestraszę się i nie dam się uciszyć - podkreśla sędzia z Gorzowa

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Zaczęły się wykopki, czyli szukanie haków? - Nie przestraszę się i nie dam się uciszyć - podkreśla sędzia z Gorzowa

Tomasz Rusek

- Próbuje się na mnie coś znaleźć - mówi wprost sędzia Olimpia Barańska-Małuszek. Od miesięcy krytykowała zmiany w sądownictwie. Teraz prześwietlona będzie jej praca: aż na 3,5 roku wstecz. Tylko... z jakiego powodu?

„Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sądów Powszechnych Przemysław Radzik będzie kopać w aktach spraw, które prowadziłam w ciągu ostatnich 3,5 roku. Ponieważ nie ma na mnie żadnej skargi, donosu (nic o tym nie wiem), wytyku, postępowania dyscyplinarnego, wyjaśniającego, czy przewlekłości postępowania, będzie szukać czegokolwiek w sprawach z ostatnich kilku lat, myślę, że w tych zakończonych również” - taki wpis, pod hasłem „zaczęły się wykopki”, sędzia Małuszek opublikowała na facebooku.

Wczoraj powiedziała „GL”, że takie postępowanie rzecznika „jest nastawione na represję”. Ma to być forma kary za to, że gorzowska sędzia odważnie i pod nazwiskiem krytykowała upolitycznienie wymiaru sprawiedliwości, w tym zmiany na stanowisku prezesów gorzowskich sądów. Robiła to wielokrotnie, w różnych formach i miejscach.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.