Zadbaj o dobry strój na bieg bobra

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Merta
Czesław Wachnik

Zadbaj o dobry strój na bieg bobra

Czesław Wachnik

A W tym roku zamiast kukurydzy - jak przez rokiem - głównym motywem III Biegu Bobra będą jabłka. Także w postaci ciasta

Podobnie jak przed rokiem także w tym na zakończenie wakacji w Nowogrodzie Bobrzańskim odbędzie się już trzeci Bieg Bobra. Przed rokiem w rywalizacji uczestniczyły dziesiątki osób, od najmłodszych w wieku do 6 lat po liczących powyżej 50 lat. Zabawy i rywalizacji było wiele. Podobnie ma być w tym roku. Chociaż III Bieg Bobra, który odbędzie się w sobotę, 26 sierpnia, na placu przy Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji przy ul. Pocztowej 7 czekają jednak zmiany. Początek imprezy o godzinie 15.00.

Jak nam zdradził Dariusz Bagan, pełniący obowiązki dyrektora ośrodka kultury w Nowogrodzie Bobrzańskim, przed rokiem motywem przewodnim była kukurydza. Dlatego po zakończeniu biegów odbyły się konkurencje dla dorosłych, rzut łodygą kukurydzy na odległość. Natomiast dzieci układały obrazy z ziaren kukurydzy. Można było też pomalować twarz, pójść na dmuchaną zjeżdżalnię, a każdy uczestnik poczęstowany został ugotowaną kukurydzą. Przypomnijmy, że finałem imprezy były występy artystów z Krakowa, którzy prezentując ,,Biesiadę Polską” przez prawie dwie godziny zabawiali publiczność. By ta później mogła bawić się w dyskotece.
- W tym roku motywem przewodnim będą konkurencje związane z jabłkiem. Nie mogę jeszcze mówić o szczegółach, ale to jabłko - a nie kukurydza jak przed rokiem - będzie występowało w głównej roli - wyjaśnia Dariusz Bagan.

Jednak pan Dariusz po chwili zdradza pewne szczegóły. I tak np. jedna z propozycji zakłada zrobienie, czy też raczej upieczenie, ciasta drożdżowego z jabłkiem, a inna zrobienie smalcu z udziałem jabłka. Obie wydają się interesujące, ale potwierdźmy, że to dopiero propozycje.

Oczywiście tak jak przed rokiem, niewątpliwym gwoździem imprezy będą biegi z bobrem. Warunkiem uczestniczenia w nich będzie posiadanie przebrania nawiązującego do bobra. I takie przebranie powinno mieć np. zaznaczoną płetwę i zęby oraz nawiązywać do skóry i barwy bobra. Dodajmy, że warto popracować nad kostiumem. Organizatorzy przewidują, że autorzy najlepszych kostiumów dostaną nie tylko puchary i medale, ale w przypadku dorosłych nawet nagrody pieniężne.
I kilka słów o programie. I tak chyba już tradycyjnie przewiduje się ogródek piwny, wiejski stół, warsztaty rękodzieła, malowanie twarzy, dmuchane zamki, modelowanie balonów.

Impreza rozpocznie się o godz. 15.00 policyjną akcją ,,Oznakuj swój rower”, natomiast od godz. 16.00 można będzie zapisywać się na biegi bobra. W pięciu kategoriach: dzieci do lat 6, 7-10 lat, 11-13 lat, 14-17 lat i powyżej 18 lat.
Konkurencje rozpoczną się o godz. 17.00, a o godz. 18.00 - rywalizacja z jabłkiem w tle. O godz. 19.00 rozpocznie się zabawa pod chmurką. Wcześniej zwycięzcom wręczone zostaną puchary i nagrody. a ą

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.