Żagań: Wkrótce zakwitną bratki na klombach

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

Żagań: Wkrótce zakwitną bratki na klombach

Małgorzata Trzcionkowska

Miejscy ekolodzy-społecznicy zapraszają do udziału w drugiej edycji akcji społecznej pod hasłem „Bratek dla Żagania”.

- Data rozpoczęcia akcji to przełom lutego i marca - tłumaczy Jadwiga Jastrzębska. - „Żagań w bratkach” to nasze założenie na początek. Przy sprzyjającej pogodzie, już pod koniec lutego bratki w ogrodnictwach będą wystarczająco zahartowane, aby w marcu zacząć obsadzać nimi miejskie gazony i część skwerów, w tym również przy Pałacu Książęcym. W ubiegłym roku akcja przerosła nasze oczekiwania i wszystkim darczyńcom bardzo gorąco dziękujemy. Mamy nadzieję, że kolejna edycja będzie nie mniej udana.

Bratki można przynosić do biura ubezpieczeń przy pl. Słowiańskim, na piętrze budynku stojącego na łączniku między pl. Słowiańskim, a ul. Libelta.

- Przynosimy jedną, dwie, trzy sadzonki, czyli tyle, na ile stać darczyńcę - dodaje J. Jastrzębska. - Można też zapłacić w ogrodnictwie, w kwiaciarniach, a my obierzemy lub nam dowiozą. Logistycznie poradzimy sobie.
Akcję wymyśloną przez J. Jastrzębską wspiera Robert Kucko.

Jadwiga jastrzębska zachęca do wzięcia udziału w społecznej akcji. Wystarczy przynieść chociaż jednego kwiatka
Małgorzata Trzcionkowska Jadwiga jastrzębska zachęca do wzięcia udziału w społecznej akcji. Wystarczy przynieść chociaż jednego kwiatka

- Do naszego miasta znów zawitają bratki - zaznacza R. Kucko. - Kolorami jak tęcza będą cieszyć każdego podążającego w nawale spraw przechodnia. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do przekazania chociażby jednej sztuki. Każdy kwiatek się liczy. Mam nadzieję że w tym roku obsadzimy jeszcze więcej gazonów i pobijemy ilość 1.200 sztuk - dodaje R. Kucko. - Zachęcam wszystkich i pozdrawiam.

Małgorzata Trzcionkowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.