Lucyna Makowska

Żagań.Miasto rezygnuje w tym roku z budowy dwóch hal sportowych.

Pomysł budowy hal odłożono w czasie. Urzędnicy poszukają korzystniejszych dla miasta programów. Fot. arch UM Żagań Pomysł budowy hal odłożono w czasie. Urzędnicy poszukają korzystniejszych dla miasta programów.
Lucyna Makowska

Remonty dachów, realizacja nakazów straży czy Sanepidu w szkołach czy przedszkolach prowadzonych przez miasto są ważniejsze niż budowa od podstaw dwóch hal sportowych przy Szkole Podstawowej Nr 3 i Szkole Podstawowej nr 4 w Żaganiu- takie jest stanowisko burmistrza i radnych komisji gospodarki i finansów.

Deklaracje budowy hal w szkołach na Moczyniu oraz w dzielnicy Kolonia Laski, składał jeszcze poprzedni burmistrz. W zeszłym roku miasto przystąpiło do opracowania dokumentacji. Żagań chciał skorzystać z programu „Sportowa Polska”, w ramach którego istnieje możliwość pozyskania środków na budowę hal sportowych. Niestety maksymalne dofinansowanie w tym przypadku wynosi do 33 procent. Oznacza to, że z własnych środków na każdą z hal należałoby przeznaczyć około 70% wartości inwestycji.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.