Żagański Cross o Puchar Wielkiej Ucieczki

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

Żagański Cross o Puchar Wielkiej Ucieczki

Małgorzata Trzcionkowska

To ostatnie chwile, gdy można się zapisać na marcową imprezę biegową, w ramach żarsko-żagańskiej ligi biegowej. Organizatorzy czekają na wpłaty.

W tym roku podczas 42. Żagańskiego Crossu o Puchar Wielkiej Ucieczki rozegrane zostaną 88. Mistrzostwa Polski seniorów oraz Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w biegach przełajowych. Będzie można kibicować utytułowanym zawodnikom, ale także wystartować w imprezie biegowej na 10 km (dwie pętle po 5 km) i w biegu dzieci (400-500 metrów).

- Przekroczyliśmy juz liczbę 500 zapisanych na bieg otwarty na 10 km, w ramach 42. Crossu Żagańskiego - informuje Tomasz Hucał, współorganizator imprezy. - Taki jest limit, ale zapisy trwają dalej, do czasu osiągnięcia 500 wpłat.

Program imprezy:

Podczas ubiegłorocznego Żagańskiego Crossu o Puchar Wielkiej Ucieczki było zimno i mokro. Jak będzie się biegło w tym roku?
Małgorzata Trzcionkowska Podczas ubiegłorocznego Żagańskiego Crossu o Puchar Wielkiej Ucieczki było zimno i mokro. Jak będzie się biegło w tym roku?

Dorośli mają do pokonania 10 kilometrów. Start i meta znajdują się na prostej dojazdowej do Muzeum Obozów Jenieckich, niedaleko baraku 104. Wybiegając z lasu, biegniemy prosto, skręcamy w prawo koło pomnika, za pomnikiem w prawo i na metę na wysokości parkingu. Dzieci pokonają trasę 400-500 metrów. Imprezie będą towarzyszyć wspólne treningi i rozgrzewki.

Małgorzata Trzcionkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.