Zagrają nam goście nadzwyczajni

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugała
Zdzisław Haczek

Zagrają nam goście nadzwyczajni

Zdzisław Haczek

W piątek, 11 marca ostatnie koncerty Festiwalu „Dni Muzyki nad Odrą” i... trzeba szykować się na spotkanie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej.

Wielbicieli „Carmina Burana” nie może zabraknąć dziś w sali Filharmonii Zielonogórskiej, gdzie słynne dzieło C. Orffa nasi symfonicy wykonają z Chórem Lwowskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu. Dyryguje - dyrektor FZ Czesław Grabowski. Natomiast Ladislaw Fanzowitz (Słowacja) wykona Koncert fortepianowy F- dur G. Gershwina.
Filharmonia Zielonogórska, piątek, 19.00, bilety: 40/45 zł.

W ramach Festiwalu „Dni Muzyki nad Odrą” koncert da dziś niemiecki Kwartet Smyczkowego „Catori”. Zespół zaprezentuje utwory Felixa Mendelssohna, Astora Piazzolli oraz Edwarda Elgara.
Krosno Odrzańskie, Zamek Piastowski, piątek, 18.00, wstęp wolny.

W czwartek, 17 marca w Filharmonii Zielonogórskiej - nadzwyczajni goście i nadzwyczajny koncert! Wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej pod batutą Jacka Kaspszyka. W wykonaniu gości ze stolicy zabrzmią: IV Symfonia M. Weinberga i Kwartet fortepianowy g-moll op. 25 J. Brahmsa.
Filharmonia Zielonogórska, czwartek, 17 marca, 19.00, bilety: 75 i 80 zł.

Zdzisław Haczek

Piszę o wszystkim – brzmi banalnie, ale… Jako wydawca online muszę obserwować, co się dzieje w regionie, w kraju i na świecie, by być na bieżąco. I żeby poprzez między innymi moje publikacje, na bieżąco był Czytelnik Gazety Lubuskiej. A zatem tak samo „łapię” temat pożaru słomy na polu pod Żaganiem, dramatyczne protesty po wyborach na Białorusi czy wskazanie polskiego kandydata do Oscara (brawo Małgorzata Szumowska!).


 Od początku pracy w Gazecie Lubuskiej (staż rozpocząłem w październiku 1990 r., etat – od 1991 r.) staram się wypatrywać lokalnych talentów, czyli zdolnych Lubuszan i nagłaśniać ich sukcesy. Lubię pilnować karier naszych artystów, bo wychodzę z założenia, że Lubuskie kulturą (między innymi) stoi. Stąd obserwuję, co się dzieje na scenie muzycznej, co na kabaretowej, ale też – „co się pisze”, czyli co wydali nasi literaci. 


Laureat:


 Złoty Dukat Lubuski 2016


Nagroda Kulturalna Miasta Zielona Góra 2020 Jako zielonogórzanin, który lubi spacery po swoim mieście, przyglądam się zmianom. Gdzie budują coś nowego, a gdzie znika kamienica, bo akurat tutaj ma być nowa droga.


 Sekunduję oczywiście rozbudowie i modernizacji instytucji kultury:  •  Muzeum Ziemi Lubuskiej

  •  Lubuskiego Teatru

  •  Filharmonii Zielonogórskiej


  


Pracuję w zielonogórskiej redakcji Gazety Lubuskiej od 1990 roku. Na studiach (filologia polska na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze) działałem w formacjach Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego (m.in. Drugi Garnitur, Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ). Dawne dzieje, ale... do dziś życie lubię brać z humorem. W Gazecie Lubuskiej zajmuję się tym, co trzeba. Byłem m.in. szefem działów kultury, kultury i oświaty, społecznego... Od 2020 roku pracuję na stanowisku wydawcy online.


Szczególnie lubię ogarniać żywioł kulturalny (nie do ogarnięcia zresztą...) - z aparatem czy z kamerą spotkacie mnie zarówno w rockowym klubie jak też w filharmonii. Uwielbiam chować się w kinowej sali (bez kamery...).


Moje zainteresowania: film, kino, muzyka, teatr, książka, kabaret, historia. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.