Zamiast do samochodu wsiądź na rower. Miejski

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Agata Wolańska

Zamiast do samochodu wsiądź na rower. Miejski

Agata Wolańska

Radni PiS proponują wprowadzenie roweru miejskiego - czyli takiego, który wypożyczyć i z którego korzystać może każdy.

Gorzowscy radni PiS: Sebastian Pieńkowski i Paweł Ludniewski chcą utworzyć wypożyczalnię roweru miejskiego. Na każdym osiedlu miałaby powstać tzw. stacja, czyli miejsce, w którym można wypożyczyć rower, a także go później zwrócić (co ważne: rower można będzie oddać na innej stacji niż ta, z której go wzięliśmy).

- Jesteśmy przekonani, że coś takiego w Gorzowie jak najbardziej miałoby sens. Wystarczy spojrzeć choćby na podobnej wielkości Opole, w którym rowery mają się świetnie - mówi nam Pieńkowski. Pieńkowski przypomina też, że w Gorzowie za kilka lat pojawią się porządne ścieżki rowerowe. - Poza tym to się przyda, bo rozkopuje się coraz więcej ulic - dodaje już żartem.

Pomysł utworzenia wypożyczalni podoba się m.in. Hannie Gill-Piątek, dyrektorce wydziału spraw społecznych urzędu miasta i zapalonej rowerzystce. - Warto taki pomysł zrealizować. Jeden rower to o jeden samochód mniej, bo w gorzowskim samochodzie statystycznie jedzie właśnie jedna osoba. Poza tym rower miejski to też pewna forma walki ze smogiem - mówi ,,Gazecie Lubuskiej”.

Krzysztof Karpiński, oficer rowerowy z gorzowskiego magistratu, uważa jednak, że z realizacją pomysłu należy się na razie wstrzymać. - Miasto jest jak najbardziej otwarte na ten projekt, ale musimy najpierw w pełni przygotować infrastrukturę miasta dla rowerzystów - mówi. Pojawiają się też głosy, że rower miejski się w Gorzowie nie przyjmie, bo... mamy za dużo wzgórz. Paweł Ludniewski: - Zdaję sobie z tego sprawę. Ale proszę pamiętać, że wiele osiedli, np. Piaski i centrum, jest położonych na tym samym poziomie.

Rower miejski działa m.in. w Szczecinie, Poznaniu czy Opolu

To wcale nie jest drogie

Jest zainteresowanie

Agata Wolańska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.