Zanim dostaniemy rondo, będą objazdy

Czytaj dalej
Fot. Filip Pobihuszka
Filip Pobihuszka

Zanim dostaniemy rondo, będą objazdy

Filip Pobihuszka

Przebudowa skrzyżowania dwóch najważniejszych arterii w Nowej Soli musi generować utrudnienia. Oto szczegóły organizacji ruchu.

Od poniedziałku na dobre ruszają prace przy budowie ronda koło Dozametu. Jak to zazwyczaj bywa, kierowcy będą musieli przez jakiś czas nieco pocierpieć. Wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, która zakłada, że możliwa będzie podróż w kierunkach Piłsudskiego - Zielonogórska, Zielonogórska - Piłsudskiego i Zielonogórska - Staszica. Nieprzejezdne z kolei będą odcinki Staszica - Zielonogórska, Staszica - Piłsudskiego oraz Piłsudskiego - Staszica. Wjazdy na stacje paliw, będą przejezdne.

Planowane objazdy obejmą w sumie pięć linii autobusowych

W związku z zablokowaniem niektórych wjazdów oraz w celu zmniejszenia ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu, planowane są objazdy. Jadąc w stronę Zielonej Góry, z ul. Piłsudskiego skręcimy w ul. Traugutta, by dalej ul. Kościuszki, Przemysłową i Konstruktorów wyjechać na ul. Zielonogórską. Ruch w przeciwnym kierunku będzie wyglądał podobnie, z tą różnicą, że na Piłsudskiego dostaniemy się ul. Wesołą.

A tak pojadą autobusy

Tymczasowa organizacja ruchu, która zostanie wprowadzona w związku z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Staszica, będzie mieć wpływ także na kursowanie komunikacji miejskiej. Oto jak autobusy pojadą od 4 kwietnia:

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.