Zanim pozwiedzasz, zasięgnij informacji

Czytaj dalej
Fot. AGR
Aleksandra Gajewska-Ruc

Zanim pozwiedzasz, zasięgnij informacji

Aleksandra Gajewska-Ruc

Punkt informacji turystycznej będzie działał do połowy września. Znajdziemy tu gadżety, mapy i wskazówki od znawców regionu

Pamiątkowe magnesy na lodówkę, bez których nie można przecież powrócić z żadnej udanej wyprawy, dmuchane piłki z międzyrzeckim nietoperzem, ulotki z opisem największych okolicznych atrakcji czy mapy z zaznaczonymi szlakami turystycznymi. Wszystko to można znaleźć w działającym od połowy czerwca Punkcie Informacji Turystycznej na międzyrzeckim Rynku. Prowadzi go lokalny oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego.

Punkt dla przyjezdnych

- Od 30 lat marzył nam się punkt z prawdziwego zdarzenia. W tym roku nasz projekt został przez władze pozytywnie rozpatrzony i zrealizowany jako zadanie publiczne. Będziemy działać w sezonie, przez cały tydzień, od 10.00 do 18.00. Na razie badamy, jak odbywa się tu ruch turystyczny i będziemy się do niego elastycznie dostosowywać - mówi prezes oddziału PTTK Przemysław Mikołajczak.

Turyści już szukają wskazówek i informacji. - Przyjeżdżają ludzie z całej Polski i nie tylko. Bardzo im się podoba nasza gmina i cały region. Wrażenie robią na nich nie tylko zabytki i przyroda, ale też sam Międzyrzecz, podziwiają kwiaty, które ozdabiają miasto - mówi obsługująca turystów Marta Sieradzka i dodaje, że oferta punktu będzie się rozwijać.

Punkt dla nas

Nie tylko turyści zaglądają do mieszczącego się naprzeciw ratusza biura. - Słyszałam, że coś takiego tu funkcjonuje i przyszłam zobaczyć, co ma do zaoferowania. Kupiłam magnes na lodówkę - mówi międzyrzeczanka Marta Story. - Bardzo dobrze, że mamy w mieście taki punkt. W końcu atrakcji w okolicy nie brakuje - dodaje Marcin Marynicz.

Aleksandra Gajewska-Ruc

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.