Krzysztof Błażejewski

Zanim wjedziesz na parking, przeczytaj regulamin

Przed sklepem „Sano” przy ul. Chodkiewicza, gdzie jeszcze niedawno parking był darmowy, pojawiły się cenniki. Fot. Dariusz Bloch Przed sklepem „Sano” przy ul. Chodkiewicza, gdzie jeszcze niedawno parking był darmowy, pojawiły się cenniki.
Krzysztof Błażejewski

W Bydgoszczy w szybkim tempie przybywa prywatnych płatnych parkingów. Warto poznać regulamin i cennik postoju, żeby nie być zaskoczonym naliczonymi karami.

Liczba samochodów w Bydgoszczy, podobnie jak w całej Polsce nieustannie rośnie i to w szybkim tempie. O ile dzięki licznym inwestycjom i systemowi ITS miasto jest przejezdne i ma pod tym względem wskaźniki należące do najlepszych w Polsce, to pod względem miejsc parkingowych jest coraz bardziej krucho.

Coraz trudniej o miejsce

W centrum miasta i to dość szeroko rozumianym jest strefa płatnego parkowania i tam zwykle „coś” się da znaleźć do postawienia auta. Bydgoszczanie jednak i przyjezdni poszukują przede wszystkim darmowych parkingów. Nie brak takich miejsc, znanych wtajemniczonym, nawet w śródmieściu, ale trzeba je znać. W ostatnich miesiącach nawet i te bastiony, tak jak placyk przy ul. Focha naprzeciwko budynku opery - padają. Teraz zmotoryzowanym, którzy nie chcą płacić za postój auta, odpadło kolejne doskonałe miejsce - parking przed sklepem „Sano” przy ul. Chodkiewicza, z którego korzystali pracownicy mieszczących się w pobliżu firm oraz studenci UKW. Teraz stoją tam parkometry, w których należy uiszczać opłatę za postój. Obsługą zajmuje się City Parking Group.

Kłopoty mają też klienci dyskontów. Na terenie wielu z nich obowiązują opłaty za parkowanie, ewentualnie grożą one za postawienie samochodu i nierobienie zakupów w sklepie. Nie można się temu dziwić. Na większości takich przysklepowych parkingów wiele miejsc zajętych jest na okrągło przez auta mieszkańców okolicznych domów, którzy mają kłopoty ze znalezieniem miejsca na parking.

w dalszej części tekstu przeczytasz:

 • jakie wymogi trzeba spełnić, by założyć parking
 • jakie stawki obowiązują na prywatnych parkingach
 • jak odwołać się od nałożonej kary
Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Krzysztof Błażejewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.