Zapisz się na leśny dogtrekking

Czytaj dalej
Eliza Gniewek-Juszczak

Zapisz się na leśny dogtrekking

Eliza Gniewek-Juszczak

„W 5-10-15 dziś gramy i w lesie z pieskami biegamy”– to hasło akcji Nadleśnictwa Sława Śląska. Z Wiesławem Daszkiewiczem, nadleśniczym Nadleśnictwa Sława Śląska rozmawiamy o zasadach spacerów z psem w lesie

Skąd pomysł na promocję spacerów z psem po lesie?
To jest nasza autorska akcja. Opracowała ją nasza pracownica, która jest miłośnikiem psów. Sam pomysł jest na tyle oryginalny i świeży, że znalazł uznanie w Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych i otrzymaliśmy dofinansowanie. Warto łączyć spacer w lesie ze spacerem z psem, oczywiście na zasadach, które w lasach obowiązują.

Powiedzmy, jakie zakazy obowiązują właścicieli psów w lesie?
W lesie pies musi być prowadzony na smyczy. To jedyna, podstawowa zasada, która obowiązuje przez cały czas pobytu z właścicielem w lesie.

Czy potrzebna jest taka akcja, aby promować spacery w lesie z psem? Sprawdźcie w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz w wydaniu PLUS.

Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.