Małgorzata Pieczyńska

Zarobki urzędników. Inspektor znajdzie robotę od ręki [praca w urzędach]

W Wydziale Uprawnień Komunikacyjnych Urzędu Miasta Bydgoszczy poszukiwano Pracowników do rejestracji pojazdów i wydawania praw jazdy Fot. Tomasz Czachorowski W Wydziale Uprawnień Komunikacyjnych Urzędu Miasta Bydgoszczy poszukiwano Pracowników do rejestracji pojazdów i wydawania praw jazdy
Małgorzata Pieczyńska

Urzędy szukają pracowników, ale mało atrakcyjne zarobki zniechęcają kandydatów. Nie inaczej jest w Bydgoszczy. Najtrudniej o specjalistów.

Tylko w tym roku Urząd Miasta Bydgoszczy rozpisał 30 naborów. - Pięć z nich jeszcze trwa - mówi Marta Stachowiak, rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy. - Średnio na każdy wpływa od kilku do kilkunastu ofert. Nie wszystkie jednak spełniają niezbędne wymagania. Najtrudniej znaleźć specjalistów, np. inspektorów nadzoru inwestorskiego różnych branż czy kosztorysanta robót budowlanych o specjalności instalacyjnej do Wydziału Zamówień Publicznych.

Od ubiegłego roku poszukiwano też pracowników do Wydziału Uprawnień Komunikacyjnych. Mile widziane było doświadczenie w pracy jednostek samorządu terytorialnego i znajomość systemu informatycznego CEPiK. - Potrzebowaliśmy osób do rejestracji pojazdów i wydawania praw jazdy - mówi Waldemar Winter, dyrektor wydziału. - Obecnie trwa jeszcze jeden nabór. Zgłosiło się 39 chętnych. U nas średnio pracownicy zarabiają ok. 3,5 tys. zł brutto. A to nie zachęca. Mieliśmy już sytuację, że konkurs został rozstrzygnięty, ale gdy ta osoba usłyszała, na jaką pensję może liczyć, zrezygnowała. Musieliśmy powtórzyć nabór.

 • Na jakie stanowiska poszukują pracowników urzędy w regionie?
 • Jakie są wynagrodzenia urzędników?

Przeczytacie w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.