Andrzej Matys

Zarobki włodarzy powinny być jak ich odpowiedzialność

Jestem przeciw nagrodom. Każdy z nas, jeśli wygra wybory, zawiera umowę z wyborcami. Jeśli ją wykona, ludzie znowu go wybiorą. I to jest nagroda na pracę Fot. Archiwum Jestem przeciw nagrodom. Każdy z nas, jeśli wygra wybory, zawiera umowę z wyborcami. Jeśli ją wykona, ludzie znowu go wybiorą. I to jest nagroda na pracę - mówi Andrzej Duda, burmistrz Kolna, ktore należy do Związku Miast Polskich
Andrzej Matys

Pensja wójta, burmistrza czy prezydenta miasta powinna zależeć od wielkości gminy i sytuacji gospodarczej województwa. Tak uważa Związek Miast Polskich, który przygotowuje projekt ustawy w tej sprawie.

Chodzi o to, by bardziej, niż obecnie, zróżnicować płace w zależności od rodzaju jednostki samorządu terytorialnego. Zdaniem Związku, w większych samorządach pensja powinna być znacząco wyższa.

- Związek Miast Polskich finalizuje prace nad propozycją zmian w systemie wynagradzania osób zarządzających polskimi samorządami.

W dalszej części artykułu dowiesz się m.in.:

 • Co przewiduje projekt przygotowywany przez ZMP
 • Kiedy powinien być gotowy
 • Co sądzą na jego temat włodarze podlaskich miast
Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Andrzej Matys

Dziennikarz od ponad trzydziestu lat (niewiarygodne, a jednak). Prowadzę Strefę Biznesu, która dotyczy tematyki gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego biznesu i przedsiębiorstw. Nie unikam też publicystyki na tematy społeczno-gospodarcze. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.