Żary też mają „Maca”

Czytaj dalej
Fot. Liliana Hachani
Liliana Hachani

Żary też mają „Maca”

Liliana Hachani

Od wczoraj żaranie mogą się zajadać chrupiącymi nagetsami, big macami i pysznymi deserami. To wszystko przy Moniuszki 45.

– Super, że będziemy mieć swojego „Maca”, na pewno będę często tu przychodzić, dotychczas trzeba było jechać aż do Zielonej Góry - cieszy się Nikola, która na otwarcie pierwszego w powiecie McDonald’s przyszła z koleżankami. Od godz. 9.00 przed restauracją były tłumy. Nic dziwnego, bo wczorajsze otwarcie znanego już w kraju McDonald’s była w Żarach wielkim wydarzeniem. Na oficjalnym otwarciu lokalu wśród zaproszonych gości pojawili się przedstawiciele lokalnych władz m.in. burmistrz Żar Danuta Madej i starosta powiatu żarskiego Janusz Dudojć, którzy wspólnie przecięli tradycyjną wstęgę.

Zaproszeni goście jako pierwsi mogli skosztować żarskiego „maca”, a dla klientów w dniu otwarcia przygotowano upominki i kupony rabatowe. Oczywiście w restauracji tego dnia nie mogło zabraknąć ulubieńca dzieci Ronalda McDonalda. Właścicielka restauracji Jadwiga Wieczorek zaskoczyła wszystkich wręczając burmistrz D. Madej czek na 10 tys. zł dla Miejskiego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Wypoczynku. Pieniądze przeznaczone są na budowę siłowni dla kobiet na żarskiej Syrenie. Podziękowała również zebranym gościom za okazaną jej w Żarach życzliwość, zapewniając że robienie interesów w Żarach to sama przyjemność.

Żarski McDonald’s to pierwsza restauracja popularnej sieci w powiecie żarskim

- Żary to bardzo przyjazne miasto, bardzo się cieszę, że wszystko udało się szybko i sprawnie załatwić. Mam nadzieję, że lokal spodoba się a każdy klient, który do nas trafi wróci tu ponownie - mówi J. Wieczorek.

Pozytywnie o Żarach myśli również Dominik Szulowski, reprezentant spółki McDonald’s na Polskę - Nasze doświadczenia z miast średniej wielkości są bardzo dobre. Otwieramy lokale z kompleksową obsługą, więc liczymy na duże zainteresowanie. Czas pokaże jak będzie - mówi D. Szulowski.

Żarski McDonald jest 369 lokalem słynnej sieci w kraju, a jedynym w powiecie żarskim. Oprócz standardowej oferty posiada strefę McCafe, gdzie można napić się kawy i zjeść pyszny deser. Dla kierowców na zewnątrz znajdują się trzy stanowiska w strefie McDrive oraz ogródek z 48 miejscami siedzącymi. Budynek jest przystosowany również do obsługi osób niepełnosprawnych, a na miejscu jest dostęp do internetu bezprzewodowego. Jest to miejsce bez tytoniu i alkoholu. Lokal będzie czynny od godz. 06.00 do północy, jeśli jednak będzie zapotrzebowanie zostanie wydłużona obsługa strefy McDrive. Obsługą gości zajmuje się 45 osobowa załoga. Jednak już w najbliższym czasie zatrudnienie znajdzie tam jeszcze około 15 osób.

Liliana Hachani

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.