Żary też mają „Maca”

Czytaj dalej
Fot. Liliana Hachani
Liliana Hachani

Żary też mają „Maca”

Liliana Hachani

Od wczoraj żaranie mogą się zajadać chrupiącymi nagetsami, big macami i pysznymi deserami. To wszystko przy Moniuszki 45.

– Super, że będziemy mieć swojego „Maca”, na pewno będę często tu przychodzić, dotychczas trzeba było jechać aż do Zielonej Góry - cieszy się Nikola, która na otwarcie pierwszego w powiecie McDonald’s przyszła z koleżankami. Od godz. 9.00 przed restauracją były tłumy. Nic dziwnego, bo wczorajsze otwarcie znanego już w kraju McDonald’s była w Żarach wielkim wydarzeniem. Na oficjalnym otwarciu lokalu wśród zaproszonych gości pojawili się przedstawiciele lokalnych władz m.in. burmistrz Żar Danuta Madej i starosta powiatu żarskiego Janusz Dudojć, którzy wspólnie przecięli tradycyjną wstęgę.

Zaproszeni goście jako pierwsi mogli skosztować żarskiego „maca”, a dla klientów w dniu otwarcia przygotowano upominki i kupony rabatowe. Oczywiście w restauracji tego dnia nie mogło zabraknąć ulubieńca dzieci Ronalda McDonalda. Właścicielka restauracji Jadwiga Wieczorek zaskoczyła wszystkich wręczając burmistrz D. Madej czek na 10 tys. zł dla Miejskiego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Wypoczynku. Pieniądze przeznaczone są na budowę siłowni dla kobiet na żarskiej Syrenie. Podziękowała również zebranym gościom za okazaną jej w Żarach życzliwość, zapewniając że robienie interesów w Żarach to sama przyjemność.

Żarski McDonald’s to pierwsza restauracja popularnej sieci w powiecie żarskim

- Żary to bardzo przyjazne miasto, bardzo się cieszę, że wszystko udało się szybko i sprawnie załatwić. Mam nadzieję, że lokal spodoba się a każdy klient, który do nas trafi wróci tu ponownie - mówi J. Wieczorek.

Pozytywnie o Żarach myśli również Dominik Szulowski, reprezentant spółki McDonald’s na Polskę - Nasze doświadczenia z miast średniej wielkości są bardzo dobre. Otwieramy lokale z kompleksową obsługą, więc liczymy na duże zainteresowanie. Czas pokaże jak będzie - mówi D. Szulowski.

Żarski McDonald jest 369 lokalem słynnej sieci w kraju, a jedynym w powiecie żarskim. Oprócz standardowej oferty posiada strefę McCafe, gdzie można napić się kawy i zjeść pyszny deser. Dla kierowców na zewnątrz znajdują się trzy stanowiska w strefie McDrive oraz ogródek z 48 miejscami siedzącymi. Budynek jest przystosowany również do obsługi osób niepełnosprawnych, a na miejscu jest dostęp do internetu bezprzewodowego. Jest to miejsce bez tytoniu i alkoholu. Lokal będzie czynny od godz. 06.00 do północy, jeśli jednak będzie zapotrzebowanie zostanie wydłużona obsługa strefy McDrive. Obsługą gości zajmuje się 45 osobowa załoga. Jednak już w najbliższym czasie zatrudnienie znajdzie tam jeszcze około 15 osób.

Liliana Hachani

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.