Żary/Żagań. Więcej kasy na wiaty przystankowe od marszałka dla czterech gmin w naszych powiatach.

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Makowska
Lucyna Makowska

Żary/Żagań. Więcej kasy na wiaty przystankowe od marszałka dla czterech gmin w naszych powiatach.

Lucyna Makowska

Prawie 1,3 mln zł więcej otrzymały na realizację projektu komunikacyjnego cztery gminy w powiatach żarskim i żagańskim. W jego ramach na terenie miast: Żagań i Żary, oraz gmin wiejskich Żary i Żagań powstają m.in., nowe wiaty przystankowe, czy elektroniczne tablice.

Pierwotna kwota dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego miała wynieść 61 proc, co w złotówkach daje 3,3 mln zł, zmieniła się i teraz na realizacje projektu w Żarsko- Żagańskim Obszarze Funkcjonalnym Żagań, który jest jego liderem otrzymał 4 mln 685 tys. zł, tj. 85 proc. Kwota jest oczywiście do podziału pomiędzy wszystkie cztery samorządy. Z dobrą wiadomością dwa dni temu do Żagania przyjechał senator Waldemar Sługocki. Wartość całego projektu to prawie 6 mln zł ! Z puli tej ponad 30% przypadnie miastu Żagań. Gmina miejska Żary zyska 42 proc, wiejskiej Żary przypadnie 17,3 proc. a gminie Żagań- 9,8 proc.

Ich gospodarze cieszą się i przekonują,że ten spory zastrzyk pieniędzy sprawi, że same mniej dołożą do realizacji projektu. Środki te są obecnie wydatkowane na wdrożenie elektronicznego systemu powiadamiania pasażerskiego, montaż i zakup nowych wiat przystankowych oraz miejsc postojowych dla rowerów.

Założeniem ŻŻOF jest wspólny udział gmin w projektach dotyczących uzbrojenia terenów inwestycyjnych wraz z promocją gospodarczą budowy ścieżek rowerowych łączących wszystkie gminy w ramach gospodarki niskoemisyjnej termomodernizacji szkół, przedszkoli i budynków użyteczności publicznej oraz podnoszenia wiedzy edukacyjnej w szkołach na całym obszarze ŻŻOF.

Polecane
Żagań. Przedszkolaki i uczniowie żagańskich szkół porządkują miasto. Zobacz zdjęcia!
Zobacz

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.