Tomasz Rusek

Zarzut? Nieumyślne spowodowanie śmierci córki

Rodzice 4-latki, która wpadła do szamba, zostali przesłuchani, ale nie postawiono im zarzutów. Fot. Jakub Pikulik Rodzice 4-latki, która wpadła do szamba, zostali przesłuchani, ale nie postawiono im zarzutów.
Tomasz Rusek

Pięć lat więzienia grozi ojcu 4-latki, która w sobotę zmarła po tym, jak wpadła do szamba. Ludzie: - Wyrazy współczucia. Najgorszą karę już poniósł.

Nieumyślne spowodowanie śmieci dziecka - taki zarzut śledczy z Gorzowa postawili wczoraj ojcu dziewczynki, która w sobotę wpadła do szamba we wsi Ściechowo w gminie Lubiszyn (20 km od Gorzowa). Mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia. Jego winą jest to, że przydomowe szambo było nienależycie zabezpieczone. To dlatego czterolatka podczas zabawy wpadła do zbiornika. Wczorajsza sekcja zwłok wykazała, że dziecko nie miało innych obrażen poza tymi wynikającymi z upadku.

Jak wyjaśnia rzecznik Prokuratury Okręgowej Dariusz Domarecki, mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem z wolnej stopy. Prokuratura nie domagała się jego aresztu.

- To był ewidentnie nieszczęśliwy wypadek - dodał prokurator. Ten przebieg wydarzeń potwierdziła również sekcja zwłok dziecka.
Czterolatkę udało się wyciągnąć ze zbiornika, w stanie krytycznym trafiła do szpitala przy ul. Dekerta. Niestety mimo starań lekarzy nie udało dziecka się uratować. Obrażenia były zbyt poważne.

Czytelnicy „GL” są zgodni, że ojciec najgorszą karę już poniósł i z pewnością tej tragedii nie zapomni do końca życia.
- Przekazuję tej rodzinie najszczersze wyrazy współczucia - napisała do „GL” mieszkanka Bogdańca (gmina nieopodal Lubiszyna). W podobnym tonie wypowiedziało się zresztą jeszcze wiele osób.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.