Zaułek będzie jak oaza

Czytaj dalej
Fot. SDK
Marek Białowąs

Zaułek będzie jak oaza

Marek Białowąs

Sulechowska propozycja zagospodarowania zaułka przy dawnym zborze kaliwińskim wygrała głosowanie! Wolny plac zmieni się wkrótce nie do poznania.

W miniony czwartek burmistrz Ignacy Odważny podpisał z przedstawicielem sieci hipermarketów Tesco odpowiednią umowę. To bowiem właśnie Tesco zorganizowało ogólnopolski konkurs dla organizacji pozarządowych lub grup nieformalnych działających na rzecz lokalnej społeczności. W każdym ze 160 okręgów na terenie całego kraju Tesco zobowiązało się sfinansować jeden z zaproponowanych projektów, który uzyska najwięcej głosów klientów sieci. Głosowanie trwało niemal miesiąc. Klienci mogli oddawać głosy w swoim sklepie wrzucając żetony do specjalnych urn.

- W naszym obszarze wyłoniono projekty z naszego miasta oraz dwa z Zielonej Góry - mówi Tomasz Furtak, dyrektor Sulechowskiego Domu Kultury. - Ostatecznie zwyciężył projekt trójki sulechowian. Otrzymał on blisko 32 tys. głosów, o ponad 10 tys. więcej niż druga propozycja z Zielonej Góry.

Czek na kwotę 5 tys. zł ufundowany przez sieć Tesco odebrał w czwartek burmistrz Sulechowa Ignacy Odważny.
SDK Czek na kwotę 5 tys. zł ufundowany przez sieć Tesco odebrał w czwartek burmistrz Sulechowa Ignacy Odważny.

Wiktor Germaniuk, Katarzyna Sieradzka i Sebastian de Roover wymyślili, żeby tzw. zaułek przy sulechowskim zborze zagospodarować tak, aby można tam było aktywnie spędzać czas na wolnym powietrzu. Stworzyć plac pełen kolorów, z infrastrukturą kawiarniano - ogrodową i dużymi grami planszowymi, gdzie za darmo będzie można rozegrać np. partyjkę szachów.
- W propagowanie tego pomysłu włączyli się wolontariusze, którzy rozdawali ulotki w czasie Dni Sulechowa oraz propagowali go w mediach społecznościowych - mówi T. Furtak. - To duży sukces jeśli porównamy wielkość Sulechowa i Zielonej Góry. Ta wygrana sprawi, że prawdopodobnie już 23 lipca odbędzie się otwarcie nowego zaułka, a w czasie wakacji odbędzie się tam prawdopodobnie więcej imprez.

W czwartek odbyło się już podpisanie umowy z gminą na podstawie której zostaną przekazane pieniądze. Regulamin przewiduje, że zadanie finansowane przez Tesco powinno być wykonane do końca tego roku, jednak wszystko wskazuje na to, że projekt adaptacji zaułka w Sulechowie zostanie wykonany jeszcze w lipcu. Wydane pieniądze trzeba rozliczyć do końca stycznia 2017 r. Tesco w programie ,,Decydujesz, pomagamy’’ przeznaczyło w tym roku dla organizacji pozarządowych 800 tys. zł. A ą

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.