Łukasz Koleśnik

Zawalił się dach dawnej fabryki. Czy w środku ktoś był?

Sześć zastępów straży pożarnej i specjalna grupa poszukiwawcza z Poznania przeszukiwała obiekt. Fot. Czytelnik Sześć zastępów straży pożarnej i specjalna grupa poszukiwawcza z Poznania przeszukiwała obiekt.
Łukasz Koleśnik

Wczoraj runął strop budynku, w którym kiedyś znajdował się zakład odzieżowy Goflan. Było podejrzenie, że ktoś znajdował się w środku w chwili zawalenia. Poszukiwania trwały kilka godzin.

- Najważniejsze, żeby nikomu się nic nie stało - mówił burmistrz Bartłomiej Bartczak chwilę po tym, jak doszło do zawalenia się stropu budynku. - Jestem w kontakcie z komendantem policji. Zakład ten jest obecnie własnością prywatną.

Powstały niemałe szkody. - Chodzi o strop o wielkości 30 mkw. Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej - mówi kpt. Dariusz Szymura, rzecznik lubuskich strażaków. - To czteropiętrowy budynek, jego część była już wcześniej zawalona. Strażacy szukali osoby lub osób, które mogą być pod gruzami.

CZYTAJ WIĘCEJ:

 • Dlaczego doszło do zawalenia się dachu budynku?
 • Skąd wzięły się podejrzenia, że w środku może ktoś być?
Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.