Łukasz Koleśnik

Zbierają na rehabilitację

Esquadra po raz czwarty wybiera się w wyprawę rowerową oraz po raz kolejny przy okazji będzie pomagać potrzebującym. Fot. Stowarzyszenie Esquadra Esquadra po raz czwarty wybiera się w wyprawę rowerową oraz po raz kolejny przy okazji będzie pomagać potrzebującym.
Łukasz Koleśnik

Stowarzyszenie Esquadra po raz kolejny pomaga tym, którzy tego potrzebują. Tym razem robią to poprzez wyprawę rowerową.

To już czwarta wyprawa rowerowa, którą organizuje Esquadra. Za pierwszym razem była to wycieczka rodzinna do Granic. - Tylko 80 kilometrów. Dopiero się rozgrzewaliśmy - mówi Paweł Tomczyk, który uczestniczył we wszystkich wyprawach. Druga podróż rowerowa zaprowadziła uczestników nad morze. Wtedy pomagali dzieciom autystycznym z fundacji Dalej Razem. - Zawsze chciałem wybrać się rowerem nad morze. Spełniłem swoje marzenie. Mało tego, nie wszyscy wierzyli czy dojadę więc się zakładałem i wygrałem - śmieje się Paweł. Trzecia wyprawa poprowadziła ich w góry, natomiast w tym roku jadą do Torunia. Pomagać będą Wojtkowi Felkelowi z Gubina, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.

- Już wielokrotnie jako organizacja pokazaliśmy, że pomagać można na wiele sposobów i to w sposób przyjemny i pożyteczny - mówi prezes stowarzyszenia Esquadra, Kamil Kuśnierek. - Mamy w swoich szeregach oraz wśród ludzi sympatyzujących z nami amatorów jazdy rowerowej, którzy uwielbiają wycieczki. Już po raz czwarty zbierają się i wyruszają w trasę po to, żeby przeżyć przygodę, a przy okazji pomóc Wojtkowi - mówi Kuśnierek.

- Na naszym stowarzyszeniowym profilu będzie prowadzona relacja online z każdego odcinka trasy, a ideę będzie można poprzeć dokonując nawet najdrobniejszych wpłat na nasze konto bankowe z dopiskiem „Esquadra on Tour”. Całość zebranych podczas akcji środków przekażemy na rehabilitację Wojtusia - podkreśla.

Trasa będzie składała się z sześciu etapów. Esquadrze w tym roku pomaga straż pożarna, która zorganizowała przystanki postojowe dla uczestników wyprawy. - To dzięki komendantowi Darkowi Kostyszakowi, któremu dziękujemy - podkreśla Tomczyk. Oprócz Pawła w trasę wybierają się Piotr Hetmański, Jakub Klucznik, Aleksandra Golik oraz Robert Przyworski. - Przygotowujemy się prawie od miesiąca. Ruszamy 17 lipca, o godz. 7.00 ze stacji Orlen w Gubinie - mówi Tomczyk.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.