redakcja Gazety Lubuskiej

Zbliża się dobry czas

- Sam biegam i widzę coraz więcej osób, które uprawiają sporty, są pozytywne, otwarte, pełne energii i zapału - pisze Robert Surowiec. Fot. Jarosław Miłkowski - Sam biegam i widzę coraz więcej osób, które uprawiają sporty, są pozytywne, otwarte, pełne energii i zapału - pisze Robert Surowiec.
redakcja Gazety Lubuskiej

Będziemy dumni z Gorzowa. Gorzowianie mają szansę cieszyć się bardzo wysokim poziomem życia - pisze Robert Surowiec, radny PO, wiceszef szpitala.

Gorzów zmienia się nieustannie. Czujemy to szczególnie mocno w godzinach szczytu, kiedy ulice naszego miasta zapychają się w obliczu trwających w kilku miejscach mniejszych i całkiem wielkich remontów. Perspektywa zmian na lepsze przynosi ulgę stojącym w korkach. Na szczęście nasze miasto ma bardzo życzliwych, spokojnych i mądrych kierowców.

Gorzów będzie przyjazny dla ludzi aktywnych

Jak bardzo zmieni się miasto w ciągu najbliższych 5 lat? Myśląc o przyszłości, myślę o ludziach, którzy tworzyć będą miasto za kilka lat. Obserwuję bardzo wyraźny trend wśród mieszkańców ku zdrowemu, aktywnemu życiu. Sam biegam i staram się dbać o siebie, a na swej drodze widzę coraz więcej osób, które uprawiają sporty, są pozytywne, otwarte, pełne energii i zapału. Myślę, że właśnie tacy ludzie nadadzą ton i kierunek rozwoju Gorzowa. To dla nich Gorzów stanie się przyjaznym, zielonym, dobrze skomunikowanym miastem.

Dzięki już podjętym działaniom zrealizowane zostaną inwestycje, które zrewolucjonizują miejską komunikację. Będziemy cieszyć się bardzo nowoczesnym taborem tramwajowym. Już dziś miasto ma dobre połączenia drogowe, a powstająca druga nitka S3 jeszcze je ułatwi.

Ogromne zmiany nastąpią w szpitalu, który stanie się nowoczesny i przyjazny, z oddziałem radiologii i lądowiskiem lotniczego pogotowia ratowniczego. Sfera opieki medycznej na pewno powinna być systemowo lepiej zorganizowana, by mieszkańcy czuli się komfortowo i bezpiecznie. Mam nadzieję, że tak właśnie się stanie.

Akademia i młode kadry

Myślę, że gorzowianie mają szansę cieszyć się bardzo wysokim poziomem życia. Aby było to możliwe, już dziś powstaje akademia, z którą wiążemy wielkie nadzieje. Młode kadry kształcić się będą także w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy ul. Warszawskiej. Liczę, że te działania zaowocują powstaniem prężnych, specjalistycznych, zaawansowanych technologicznie firm. Przemysł gorzowski to nie mogą być tylko zwykłe montażownie. Nowe kadry z zewnątrz plus młode, dobrze wykształcone pokolenie zapewnią miastu gospodarczy sukces.

Wielkim atutem Gorzowa jest położenie geograficzne. Wydaje mi się, że fakt ten ciągle jest zbyt mało wykorzystywany. Myślę też, że wraz z zachodzącymi zmianami staniemy się miejscem atrakcyjnym dla aglomeracji berlińskiej, a gorzowianie będą z tego czerpać same korzyści.

Dla nas wszystkich poprawiona zostanie infrastruktura sportowa – zmodernizowany stadion Stilonu, nowa hala widowiskowo – sportowa koło Słowianki, dodatkowy basen i stadion lekkoatletyczny, służyć będą nie tylko takim sportowym amatorom jak ja. Mam wielką nadzieję, że zmiany te spowodują, że Gorzów wróci na sportową mapę Polski w przeróżnych dyscyplinach.

Prawdziwym centrum będą mieszkańcy

Atrakcyjność Gorzowa wzrośnie także dzięki zmianom urbanistycznym. Centrum, które w naturalny sposób rozciągnie się od Zawarcia do pl. Grunwaldzkiego zyska nowy kształt. Powstanie nowa estakada. W budynku byłej Przemysłówki powstanie kulturalny salon miasta. Zrewitalizowane będą parki – Róż i Kopernika, a ograniczony ruch w śródmieściu sprzyjał będzie przemianie tego miejsca w zagłębie kulturalno – gastronomiczne.

Jednak prawdziwym Centrum Gorzowa będzie każdy pojedynczy mieszkaniec, któremu służyć mają wszystkie zrealizowane inwestycje. Wierzę, że nadchodzą dobre czasy dla naszego miasta, że będzie to miejsce, w którym będą żyć bardzo szczęśliwi ludzie.

redakcja Gazety Lubuskiej

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.