Eliza Gniewek-Juszczak

Zbliża się koniec wystawek ubrań i wielkich reklam na ulicach. Nowa Sól ma projekt uchwały krajobrazowej

Stan obecny - taki tytuł nosi jedna z plansz „Przewodnika po projekcie uchwały krajobrazowej miasta Nowej Soli” Fot. Materiały Urzędu Miejskiego w Nowej Soli Stan obecny - taki tytuł nosi jedna z plansz „Przewodnika po projekcie uchwały krajobrazowej miasta Nowej Soli”
Eliza Gniewek-Juszczak

Jest wstępny projekt uchwały krajobrazowej dla Nowej Soli. Każdy z mieszkańców i przedsiębiorców może poznać szczegóły i do końca czerwca przesłać do urzędu miejskiego swoje uwagi. We Wschowie mieszkańcy mogą brać udział w dyskusji o mieście.

Ulice przepełnione reklamami, banerami, potykaczami, wystawkami towarów ze sklepów zna każdy. Władze Nowej Soli chcą to zmienić. W grudniu ubiegłego roku ruszyły prace nad zasadami rozmieszczania w mieście reklam, a także warunków, na jakich będzie można stawiać w centrum małą architekturę, czy np. jakie duże będą mogły być ogrodzenia i z jakich materiałów będą mogły zostać wykonane.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.