Zbliża się remont ul. Gwiaździstej w Gorzowie. We wtorek spotkanie dla mieszkańców

Czytaj dalej
Fot. Google Street View
Jarosław Miłkowski

Zbliża się remont ul. Gwiaździstej w Gorzowie. We wtorek spotkanie dla mieszkańców

Jarosław Miłkowski

W kwietniu rozpocznie się przebudowa ul. Gwieździstej. O tym, jak ma przebiegać, jutro będą opowiadać miejscy urzędnicy.

Remont ul. Gwiaździstej będzie obejmował cały 416-metrowy odcinek, który jest od ul. Olimpijskiej do ul. Słonecznej. Ma się zacząć po świętach. W związku z tym urząd miasta organizuje spotkanie, na którym przedstawi szczegóły inwestycji.

- Dotyczą one zakresu planowanych robót, etapów przebudowy. Zaprezentowane zostaną harmonogram prac oraz założenia tymczasowej organizacji ruchu - informuje Arkadiusz Sawczuk z miejskiego Wydziału Inwestycji.

Na ul. Gwiaździstej przebudowana zostanie nie tylko jezdnia (dziś jest ona z kostki betonowej), ale także miejsca parkingowe i chodniki. Wykonawcą będzie firma Mazur z Goleniowa. Miasto liczyło, że uda się wykonać remont za 3 mln zł, ale będzie musiało zapłacić prawie 3 mln 900 tys. zł. Powód? Aktualnie na rynku budowlanym ceny rosną z miesiąca na miesiąc.

Spotkanie odbędzie się we wtorek o 18.30 w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Gwiaździstej 14. W ostatnich tygodniach to już kolejny raz, gdy urzędnicy chcą przekazać mieszkańcom szczegóły realizowanej pod ich oknami inwestycji. Na przełomie lutego i marca podobne dwa spotkania miasto zorganizowało w sprawie remontu ul. Sikorskiego. Na pierwsze z nich - skierowane do przedsiębiorców, ale zorganizowane, ich zdaniem, zbyt późno - przyszło około 80 osób.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.