Joanna Boroń

Zbliża się wielkie święto morsów. Może warto zostać jednym z nich?

Zbliża się wielkie święto morsów. Może warto zostać jednym z nich? Fot. Radek Koleśnik
Joanna Boroń

Morsowanie ma wiele zalet - wiele z nich ma naukowe podłoże. Cóż, choć może się to nie podobać „ciepłolubnym”, to lodowata woda na nasze zdrowie ma świetny wpływ. Jest jeszcze jedna zaleta grupowych kąpieli - to świetna zabawa! I nowe znajomości.

Pomysł, by wejść zimą do lodowatego Bałtyku, wydaje się wam szaleństwem? Może doświadczenia koszalińskich morsów przekonają was do tego, by spróbować. Ich zdaniem takie ekstremalne kąpiele mają same zalety. A i medycyna jest po ich stronie - morsowanie to cudowna terapia!

Regularne - ten przymiotnik jest bardzo istotny - morsowanie poprawia wydolność układu sercowo-naczyniowego - gdy wchodzimy do lodowatej wody, nasze naczynia krwionośne zwężają się, więc organizm doznaje szoku.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Boroń

Od 2000 roku, w którym zrobiłam dyplom na wydziale prawa poznańskiego uniwersytetu, pracuję w naszych lokalnych mediach - Głosie Koszalińskim oraz jego portalach internetowych, które swoim zasięgiem obejmują teren dawnego województwa koszalińskiego.


Zajmuję się zdrowiem i szeroko rozumianym stylem życia – w tym też kulinariami, które również prywatnie są moją pasją – mam niezłą kolekcję kulinarnych książek, które nie są jedynie ozdobą półek, ale inspiracją do kulinarnych eksperymentów.


Prócz tego w swojej pracy zajmuje się tematami społecznymi, bardzo często zainspirowanymi sygnałami naszych czytelników i internatów. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.