Zdolni młodzi ludzie z Nowej Soli otrzymali stypendia

Czytaj dalej
Fot. Jakub Nowak
Jakub Nowak

Zdolni młodzi ludzie z Nowej Soli otrzymali stypendia

Jakub Nowak

- Bądźcie solą tej ziemi - mówił we wtorek do uczniów Grzegorz Stulgis, współwłaściciel Alumetalu i członek Fundacji „Odkrywamy Talenty”.

We wtorek, 15 grudnia, w nowosolskim urzędzie miasta dziewięcioro uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjów otrzymało stypendia od Fundacji Ukryte Talenty. Przypomnijmy: instytucja została założona w 2012 roku, związana jest ściśle z firmą Alumetal Polska, która ma swoją fabrykę także w naszym mieście, na południowej strefie ekonomicznej.

- Czujemy się zobowiązani do tego, aby tam, gdzie znajduje się nasze przedsiębiorstwo, wspierać społeczność lokalną - przyznawał podczas spotkania, Grzegorz Stulgis, który wraz z żoną przewodzi wspomnianej fundacji. - Naszym celem jest wspieranie młodych, utalentowanych ludzi, którzy mają swoje marzenia - zaznaczał. Teraz, dzięki „Ukrytym Talentom”, nowosolscy uczniowie będą mogli je realizować.

Wręczając wspomniane stypendia, G. Stulgis zachęcał jednocześnie młodych ludzi do dalszej ciężkiej pracy.

- Chciałbym żebyście nie zmarnowali tych szans, żebyście dalej dążyli do swojego celu, żebyście realizowali marzenia. Jesteście na dobrej drodze, możecie osiągnąć naprawdę wiele. Nie zważajcie na przeciwności, które was spotykają, każdy je ma, trzeba to przetrwać i dalej iść do przodu.

Krzysztof Marciniec, sekretarz miasta, przypominał z kolei młodym ludziom, że ich praca teraz, podczas zdobywania wiedzy, może procentować w przyszłości. - Pan prezydent Wadim Tyszkiewicz zawsze podkreśla zresztą, jak ważna jest nauka w nawiązaniu do gospodarki, która jest motorem napędowym wszystkiego wokół - zaznaczał. Na koniec uroczystości wręczono symboliczne czeki i stypendia.

Dziewięcioro młodych nowosolan - uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów w naszym mieście - otrzymało we wtorek z rąk Grzegorza Stulgisa z firmy Alumetal
Jakub Nowak Dziewięcioro młodych nowosolan - uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów w naszym mieście - otrzymało we wtorek z rąk Grzegorza Stulgisa z firmy Alumetal oraz z Fundacji „Odkrywamy Talenty” symboliczne czeki i stypendia naukowe.

Nagrodzeni i wyróżnieni przez fundację „Odkrywamy Talenty” zostali:

Jakub Nowak

Dziennikarz i kierownik oddziału w Nowej Soli.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.