Żeby budować, najpierw trzeba coś zburzyć

Czytaj dalej
Fot. brak
Sławomir Bobbe

Żeby budować, najpierw trzeba coś zburzyć

Sławomir Bobbe

Po kilku dniach wyburzeniowych przedbiegów wczoraj w okolice ronda Bernardyńskiego zawitał ciężki sprzęt, który miał za zadanie zrównać z powierzchnią ziemi dwie spore kamienice, które stoją na miejscu planowanego, poszerzonego ronda.

Bydgoszczanie z zainteresowaniem obserwowali, jak z pejzażu miasta znikają dwie kamienice przy rondzie Bernardyńskim. To początek wyburzeń.

Nieoczekiwana, wiosenna pogoda sprawiła, że wykonawcy robót (konsorcjum pod przewodnictwem firmy Gotowski) nie musieli czekać i postanowili od razu wziąć się do pracy. Jej efekty już widać, a w ciągu najbliższych dni znikną wszelkie ślady po tych dwóch nieruchomościach. Gdy to nastąpi ekipy przeniosą się w górę ulicy Kujawskiej, by wyburzyć budynki między jezdniami, tuż przed stacją benzynową. To tam powstanie całe zaplecze techniczne i materiałowe na potrzeby budowy.

Z dalszej części materiału dowiesz się: 

 • w jaki sposób ZDMiKP chce rozładować korki na ul. Kujawskiej
 • na czym będzie polegała przebudowa ul. Kujawskiej i kiedy powstanie nowe torowisko
Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.