oprac. Zbigniew Borek

Żeby na Niepodległości jeździć jak po stole

Przebudowa jednej z ulic w Słubicach. Teraz z tzw. nadwyżki budżetowej na ulice będą dodatkowe pieniądze. Najwięcej, bo 1,2 mln zł, na modernizację al. Przebudowa jednej z ulic w Słubicach. Teraz z tzw. nadwyżki budżetowej na ulice będą dodatkowe pieniądze. Najwięcej, bo 1,2 mln zł, na modernizację al. Niepodległości.
oprac. Zbigniew Borek

50 miejsc dla przedszkolaków, przebudowa ul. Niepodległości, asfalt na gruntówkach - na to m.in. radni przeznaczyli 1,8 mln zł.

Podczas sesji w miniony czwartek radni Słubic zdecydowali, że 1,8 mln zł nadwyżki budżetowej z ubiegłego roku gmina przeznaczy na kolejne inwestycje. - Po zwiększeniu budżetu na inwestycje w tym roku planujemy wydać łącznie ponad 22,2 mln zł - informuje Beata Bielecka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Na modernizację alei Niepodległości słubiczanie czekają od dawna. Kostka brukowa w wielu miejscach się tam zapadła. – Mamy już zgodę na budowę i lada moment ogłosimy przetarg – zapowiada burmistrz Tomasz Ciszewicz. Kostka zostanie rozebrana, drogowcy wzmocnią podbudowę drogi i wyleją na nią trzy warstwy asfaltu. Gmina przeznaczyła na to ponad 1,2 mln zł. – Zdecydowanie zwiększy się komfort jazdy – podkreśla burmistrz.

Niektórzy mieszkańcy woleliby, żeby zamiast al. Niepodległości remontować w pierwszej kolejności ul. Kopernika, bo „tam to dopiero fatalnie się jeździ po nierównym bruku”. – W tej chwili nie miałoby to sensu. Jesteśmy przed wielką inwestycją Zakładu Usług Wodno - Ściekowych, która zakłada przebudowę sieci kanalizacyjnych w mieście. Gdybyśmy teraz położyli tam asfalt, to w wyniku tej inwestycji zostałby on zniszczony. Ulicę Kopernika będziemy remontować po tym, jak ZUWŚ zakończy tam swoje prace – mówi T. Ciszewicz.

Za dodatkowe pieniędzy na inwestycje budowane też będą kolejne asfaltowe drogi w Słubicach i Kunowicach. Pójdzie na to 400 tys. zł. Ponad 600 tys. zł zapisano na ten cel już wcześniej przy tworzeniu tegorocznego budżetu. Kierowców ucieszy też wiadomość, że poszerzona o około 1 m zostanie ulica sąsiadująca z parkiem przy placu Wolności, bo chodnik zostanie przesunięty w głąb parku. Trzeba będzie wyciąć kilka drzew, kawałek dalej posadzono już więc nowe rośliny. Gmina na tę inwestycję zarezerwowała 39 tys. zł. Z nadwyżki budżetowej 100 tys. zł radni przeznaczyli na budowę kolejnych miejsc parkingowych, 35 tys. zł na naprawę dróg gruntowych, 170 tys. zł na budowę 2 km asfaltowej ścieżki rowerowej od Nowego Lubusza do wiaty na wysokości Lebus.

- Prawie 110 tys. zł wydamy też na koncepcję rozbudowy Szkoły Podstawowej w Kunowi - cach i remonty pomieszczeń w SP nr 1 i SP nr 2, które chcemy przeznaczyć na oddziały przedszkolne – informuje burmistrz. Dzięki temu we wrześniu do przedszkoli będzie można przyjąć 50 dzieci więcej.

Około 40 tys. zł pójdzie na projekt przebudowy placu Bohaterów. 55 tys. zł na budowę nowego pomnika, który ma stanąć przy placu Sybiraków. 155 tys. zł na modernizację świetlic wiejskich w Pławidle i Drzecinie i projekt budowlany ogrodu zimowego w bibliotece miejskiej. Za 30 tys. zł doprowadzony zostanie prąd do stoisk na bazarze przy ul. Kopernika, a za 55 tys. zł zmodernizowany zostanie plac zabaw przy żłobku samorządowym Bajka. Zamontowane zostanie tam też urządzenie do uzdatniania wody. Radni zwiększyli też o 108 tys. zł dotacje dla organizacji pozarządowych.

oprac. Zbigniew Borek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.