Eliza Gniewek-Juszczak

Zefir i Laguna dobrana para statków z szansą na sukces

Na statki Zefir i Laguna mogą głosować zwłaszcza mieszkańcy miejscowości znad Odry od Głogowa aż po granicę polsko-niemiecką Fot. Mariusz Kapała Na statki Zefir i Laguna mogą głosować zwłaszcza mieszkańcy miejscowości znad Odry od Głogowa aż po granicę polsko-niemiecką
Eliza Gniewek-Juszczak

Odrzańskie statki turystyczne Zefir i Laguna znalazły się wśród nominowanych w plebiscycie Polskiej Organizacji Turystycznej i portalu Wirtualna Polska.

Podczas lubuskich obchodów Światowego Dnia Turystyki ogłoszono wyniki regionalnego konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny o Lubuską Perłę Turystyczną 2016, którą otrzymało m.in. Stowarzyszenie Odra dla Turystów za produkt „Rejsy statkami Zefir i Laguna po Odrze - oferta dla dzieci i młodzieży szkolnej”. Stowarzyszenie otrzymało także certyfikat czytelników Gazety Lubuskiej. Laureaci zostali nominowani do edycji centralnej o Certyfikat POT.

- Jesteśmy aktualnie na drugim miejscu – poinformował nas w momencie zamykania numeru Łukasz Kozłowski, prezes Stowarzyszenia „Odra dla turystów”. Uderzaliśmy już do wszystkich możliwych instytucji i osób. Dzięki czytelnikom Gazety Lubuskiej otrzymaliśmy nominację do tego plebiscytu. – Wrogowie są silni, ale to przecież promocja na cały kraj, więc mnie to nie dziwi – mówi Ł. Kozłowski.

W opisie projektu z Nowej Soli czytamy, że „zarażanie miłością do wodniactwa jest jednym z głównych założeń tego projektu. A także łączenie przyjemnego z pożytecznym. Stowarzyszenie Odra dla Turystów, obok działalności stricte komercyjnej, działa bowiem również na rzecz rozwoju i propagowania turystyki wodnej, w szerokim tego słowa znaczeniu”. Organizator konkursu podkreślił także, że oprócz standardowej oferty rejsów biletowanych, stowarzyszenie z Nowej Soli oferuje także specjalne, spersonalizowane rejsy dla grup szkolnych i przedszkolnych. „Mają one na celu edukowanie młodych adeptów wodniactwa poprzez zabawę i różnorodne atrakcje. Dzięki takiej możliwości poznawania Odry, dzieci od najmłodszych lat mają okazję polubić tę formę turystyki. Jednocześnie zapoznają się z rzeką, jej historią, przyrodą, przepisami, uczą się także zachowań proekologicznych. Nie można było tego wymyślić lepiej” - zachwala autor opisu.

Tylko w tym roku Zefir i Laguna przewiozły ponad 22 tysiące pasażerów.

Głosować można do 12 grudnia tutaj. Każdy głos jest potrzebny.

Rejsy statkami Zefir i Laguna ścigają się o poparcie turystów z takimi ofertami jak: Exploseum - wybuchowa historia do odkrycia w Bydgoszczy”, „Planetarium EC1 w Łodzi” czy m.in. „Noc kultury w Lublinie”.

Na pierwszym miejscu kiedy zamykaliśmy numer był Jezioro Jeziorak było na pierwszym miejscu. To tam rozgrywała się akcja „Nowych przygód Pana Samochodzika”.

Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.