Zefir i Laguna ruszają już od połowy kwietnia!

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
(pif)

Zefir i Laguna ruszają już od połowy kwietnia!

(pif)

Podczas nadchodzącego sezonu na odrzańskich wycieczkowcach ponownie będzie można kupic specjały regionalnych producentów.

Znamy już termin rozpoczęcia sezonu na rejsy po Odrze! Jak informuje nowosolski magistrat, Zefir i Laguna będą czekać na turystów już od 15 kwietnia.

We wtorek, 26 stycznia w urzędzie spotkali się przedstawiciele stowarzyszenia Odra dla Turystów oraz samorządowcy z gmin, do których docierać będzie drugi z wymienionych statków. Obie strony chcą kontynuować i rozwijać współpracę zapoczątkowaną w minionym sezonie. Chodzi o promowanie na pokładach wycieczkowców produktów regionalnych pochodzących od nadodrzańskich producentów.

Pasażerowie statków będą mogli zaopatrzyć się m.in. w miody, sery czy wędliny z naszego regionu. Przypomnijmy, że w pierwotnym zamyśle harmonogram rejsów miał też uwzględniać cumowanie w miejscach, z których do producentów byłby przysłowiowy rzut beretem. To jednak uzależnione jest w dużej mierze od postępów prac przy tzw. małych przystaniach, a te w ubiegłym roku zanotowały spory poślizg.

Pełen harmonogram kursowania statków będzie dostępny w ciągu najbliższych kilku tygodni na stronie internetowej miasta oraz na stronie stowarzyszenia.

(pif)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.