Zefir szykuje się do rejsu. Jeśli pogoda i stan rzek pozwoli, wypłynie już za miesiąc

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Jakub Pikulik

Zefir szykuje się do rejsu. Jeśli pogoda i stan rzek pozwoli, wypłynie już za miesiąc

Jakub Pikulik

Statek wycieczkowy Zefir już czeka na pasażerów. Na swojej stronie internetowej Stowarzyszenie Odra dla Turystów, które jest właścicielem statku, opublikowało plan rejsów. Statek zacumuje najpierw w Słubicach.

Mieszkańcy będą mogli korzystać z rejsów od 20 do 26 kwietnia.

Od 27 do 30 kwietnia Zefir będzie cumował we Frankfurcie. Do Kostrzyna popularny wycieczkowiec dopłynie dopiero w maju. Turyści będą mogli cieszyć się tą atrakcją od 11 do 16 maja. Oczywiście, jeśli stan wody na to pozwoli. W zeszłym roku przecież z planowanych rejsów udało się zrealizować niewiele. Wszystko przez bardzo niski stan Odry i Warty, które uniemożliwiały pływanie. Doszło nawet do tego, że przez kilka tygodni Zefir był uziemiony w Kostrzynie - nie mógł wypłynąć z przystani. Za godzinny rejs zapłacimy w tym roku 16 zł, za dwugodzinny - 21 zł, a za trzy godziny pływania - 25 zł (ceny podstawowe). Dostępne będą też bilety grupowe i rodzinne.

Jakub Pikulik

Dziennikarzem "Gazety Lubuskiej" jestem od 2008 r. Niemal od początku moja praca w GL związana jest z działem internetowym. To obecnie najbardziej dynamicznie zmieniająca się dziedzina pracy dziennikarza. Zajmuję się sprawami całego regionu. Poruszam tematy społeczne, ekonomiczne i inne. Często przygotowuję materiały kryminalne, informacje dotyczące wypadków i głośnych akcji lubuskiej policji. Zajmuję się również sprawami dotyczącymi Kostrzyna nad Odrą i całego powiatu gorzowskiego.


A prywatnie? Mieszkam w podgorzowskiej Kłodawie. Interesuję się historią regionu. Uwielbiam górskie wycieczki piesze i rowerowe. Od kilku lat pasjonuję się też strzelectwem sportowym. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.