Zefir szykuje się do rejsu. Jeśli pogoda i stan rzek pozwoli, wypłynie już za miesiąc

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Jakub Pikulik

Zefir szykuje się do rejsu. Jeśli pogoda i stan rzek pozwoli, wypłynie już za miesiąc

Jakub Pikulik

Statek wycieczkowy Zefir już czeka na pasażerów. Na swojej stronie internetowej Stowarzyszenie Odra dla Turystów, które jest właścicielem statku, opublikowało plan rejsów. Statek zacumuje najpierw w Słubicach.

Mieszkańcy będą mogli korzystać z rejsów od 20 do 26 kwietnia.

Od 27 do 30 kwietnia Zefir będzie cumował we Frankfurcie. Do Kostrzyna popularny wycieczkowiec dopłynie dopiero w maju. Turyści będą mogli cieszyć się tą atrakcją od 11 do 16 maja. Oczywiście, jeśli stan wody na to pozwoli. W zeszłym roku przecież z planowanych rejsów udało się zrealizować niewiele. Wszystko przez bardzo niski stan Odry i Warty, które uniemożliwiały pływanie. Doszło nawet do tego, że przez kilka tygodni Zefir był uziemiony w Kostrzynie - nie mógł wypłynąć z przystani. Za godzinny rejs zapłacimy w tym roku 16 zł, za dwugodzinny - 21 zł, a za trzy godziny pływania - 25 zł (ceny podstawowe). Dostępne będą też bilety grupowe i rodzinne.

Jakub Pikulik

Dziennikarzem "Gazety Lubuskiej" jestem od 2008 r. Niemal od początku moja praca w GL związana jest z działem internetowym. To obecnie najbardziej dynamicznie zmieniająca się dziedzina pracy dziennikarza. Zajmuję się sprawami całego regionu. Poruszam tematy społeczne, ekonomiczne i inne. Często przygotowuję materiały kryminalne, informacje dotyczące wypadków i głośnych akcji lubuskiej policji. Zajmuję się również sprawami dotyczącymi Kostrzyna na Odrą i całego powiatu gorzowskiego.


Od kilkunastu lat relacjonuję przygotowania i przebieg niegdysiejszych Przystanków Woodstock, obecnie Pol’and’Rock Festiwalu. Co roku uczestnicy imprezy z całej Polski mogą znaleźć moje zdjęcia i filmy w naszym specjalnym serwisie, który jest w całości poświęcony tej imprezie. 


Od kwietnia 2017 r. jestem autorem programu "Kryminalny Czwartek", publikowanego na portalu "Gazety Lubuskiej".


A prywatnie? Mieszkam w Kostrzynie nad Odrą. Interesuję się historią miasta i regionu. Uwielbiam górskie wycieczki piesze i rowerowe. Od kilku lat pasjonuję się też strzelectwem sportowym. 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.