Zgłaszajcie! Wszyscy mogą u nas kandydować

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Andrzej Flügel

Zgłaszajcie! Wszyscy mogą u nas kandydować

Andrzej Flügel

Nasza zabawa z wyborem najpopularniejszych zawodników, trenerów i drużyn w 2017 roku nabiera rumieńców. Mamy wiele już zgłoszeń.

Przypomnijmy. To już 53 plebiscyt. W tym roku tradycyjnie eksperci spośród wybranych gwiazd lubuskiego sportu, czyli zawodników, którzy w mijającym roku mieli międzynardowe sukcesy w wiodących dyscyplinach, także przedstawicieli ekstraklasowych drużyn lubuskich w zespołach ligowych wybiorą trzech najlepszych zawodników. Oni muszą się kierować tylko i wyłącznie wagą sukcesu, a nie sympatią.

Z kolei wybór najpopularniejszych zostawiliśmy całkowicie w rękach Czytelników. Zgłaszają oni kandydatury na zawodnika, trenera i drużynę roku. Oczywiście mogą to być uznani mitrzowie, zdobywcy medali mistrzostw świata, ale też sportowcy z ich otoczenia, tacy którzy albo dopiero zaczynają karierę, albo od lat są znani, ale tylko w swoim środowisku. Ten plebiscyt ma właśnie pokazać jak wiele ciekawego w sporcie dzieje się w naszych miastach i miasteczkach. Stąd można spokojnie zgłosić bardzo utalentowanego gracza z czwartoligowego zespołu piłkarskiego jak i zawodnika uprawiajacego z sukcesami mniej popularne dyscypliny. Podobnie jest z trenerami. Jeśli w waszej miejscowości pracuje szkoleniowiec, który mimo kłopotów i przeciwności osiąga sukcesy - zgłoście go. Tak samo z drużynami. Jesteście kibicem? Podoba wam się jak pracują w klubie z waszego miasta? Nie ma problemu. Czekamy na zgłoszenia.

Nasz plebiscyt już się ładnie rozkręca. Na razie na liście mamy zgłoszonych 145 zawodników. Jest na niej między innymi wicemistrz świata na żużlu Patryk Dudek, inny świetny żużlowiec Bartosz Zmarzlik z gorzowskiej Stali, darter Łukasz Andrukiewicz z Gubina, piłkarz Budowlanych Murzynowo Damian Pawlaczyk, znany biegacz z Krosna Marcin Zagórny czy reperezentujący motocross, Wiktor Jasiński z Gorzowa. Jest także szczypiornista Jędrzej Zieniewicz z AZS UZ Zielona Góra, czy też judoczka Agata Pałka z UKS Olimp Nowa Sól.

Na liście trenerów jest 140 osób podobnie jak wśród zawodników reprezentują wielkie spektrum dyscyplin. Mamy też zgłoszenia 142 zespołów. Tu również panuje wielka różnorodność. Na przykład jest na liście wicemistrz Polski w koszykówce Stelmet BC Zielona, brązowy medalista MP w żużlu Stal Gorzów, ale też piłkarski zespół juniorów Polonii Słubice. Nikogo nie ograniczamy, przed nikim nie zamykamy drzwi. Ten plebiscyt jest całkowicie otwarty i od naszych Czytelników zależy kto znajdzie się wśród kandydatów oraz jak wypadnie w rywalizacji z innymi .

Wystarczy wejść na stronę gazetalubuska.pl/sportowiec, lub dokonać tego telefonicznie 68 324 88 77, 68 324 88 61. Zgłaszając internetowo trzeba wypełnić formularz. W nim umieścić imię i nazwisko lub nazwę kandydata i klubu do którego przynależy (jeśli jest członkiem). Ewentulanie kontaktowy numer telefonu kandydata.

Czekamy do 8 grudnia. Najpierw głosujemy w w etapie powiatowym. Potrwa on od 27 listopada do 18 grudnia, do godz. 21.00 Potem nastąpi etap drugi, wojewódzki, od 20 grudnia do 8 stycznia 2018. Finałem będzie wielki bal mistrzów sportu i wielka szansa dla mniej znanych zawodników by stanąć jako laureaci obok wielkich mistrzów.

Andrzej Flügel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.