Zgorzelecka odebrana! Czy to już koniec drogowego koszmaru?

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Kozakiewicz
Grzegorz Kozakiewicz [email protected]

Zgorzelecka odebrana! Czy to już koniec drogowego koszmaru?

Grzegorz Kozakiewicz [email protected]

W czwartek, 22 grudnia, magistrat odebrał prace remontowe przy ul. Zgorzeleckiej w Żarach. Obecnie trwają rozliczenia z wykonawcą

- Wykryliśmy wiele usterek - przyznał w środę na sesji wiceburmistrz Patryk Faliński opisując perturbacje związane z remontem ulicy. Prace rozpoczęły się w kwietniu. Miały na celu wymianę nawierzchni, instalację nowego oświetlenia i studzienek odpływowych. W projekcie znalazły się także nowe chodniki.

Choć koniec prac zaplanowano na wrzesień, termin był dwukrotnie przekładany. Ostatni upływał 19 września. Jako, że i tego wykonawca nie utrzymał, miasto planuje wyegzekwować niewielką karę finansową.

- To była trudna inwestycja. W trakcie jej realizacji napotykaliśmy na liczne przeszkody - przyznał P. Faliński. - Naszym celem było jednak doprowadzenie jej do końca za wszelką cenę. Problemy zgłaszane przez mieszkańców, w miarę możliwości rozwiązywaliśmy na bieżąco.

Ci istotnie mieli powody do narzekań. Fragment dzielnicy Zatorze został całkowicie odcięty od świata. Mieszkańcom ul. Komuny Paryskiej proponowano objazdy leśnymi duktami. Zabrakło komunikacji zastępczej w miejsce zawieszonych autobusów. Nade wszystko najbardziej ucierpieli przedsiębiorcy, którzy przez wiele miesięcy nie mogli normalnie prowadzić swojej działalności.

Grzegorz Kozakiewicz [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.