Małgorzata Trzcionkowska

Zielona Dolina zasłana śmieciami i pobitym szkłem

Ryszard Dyrkacz podczas akcji oczyszczania brzegów rzeki ze śmieci, pustych butelek i porozbijanego szkła Fot. Szron Żagań Ryszard Dyrkacz podczas akcji oczyszczania brzegów rzeki ze śmieci, pustych butelek i porozbijanego szkła
Małgorzata Trzcionkowska

W Żaganiu trwa akcja ekologiczna. Zużyty sprzęt, baterie świetlówki itp. można codziennie przynosić do „włókiennika”. A wodniacy sprzątają brzegi...

W ramach akcji „Ekologiczny Żagań” wodniacy z klubu Szron sprzątali kajakowy szlak.

– Wypłynęliśmy kajakami z ul. Wesołej, z metą przy ul. Konopnickiej, na naszej stanicy. Po drodze zbieraliśmy śmieci – opowiada Ryszard Dyrkacz, prezes klubu Szron Żagań. – Na brzegach była cała masa butelek po wódce i winie. Dobijając do brzegów, zebraliśmy aż trzy pełne, duże worki szkła. Oprócz tego sprzątaliśmy teren wokół naszej stanicy. Również tam było mnóstwo szkła. W sumie zebraliśmy osiem dużych worków, które następnie zostały odebrane przez MPOiRD. Nie spodziewaliśmy się, że będzie ich tak dużo. Takie akcje trzeba powtarzać.

Dzisiaj kolejne przedsięwzięcie w ramach ekologicznej akcji. W godz. 10-14 w pałacu młodzież i dzieciaki będą uczestniczyć w warsztatach z klubem Gaja, a jutro będzie można się wybrać do Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Nocznickiego. Tam o godz. 10 rozpocznie się pokaz mody ekologiczne.

Również jutro, o godz. 18, Centrum Kultury, Pałac Książęcy i speleoklub Bobry zapraszają na kolejne, cykliczne spotkanie z podróżnikami i ludźmi gór.

Małgorzata Trzcionkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.