Zielona Góra będzie mieć wielki napis jak w... Hollywood

Czytaj dalej
Fot. Wizualizacja Marcin Kamiński
Leszek Kalinowski

Zielona Góra będzie mieć wielki napis jak w... Hollywood

Leszek Kalinowski

Wielki napis „Zielona Góra” to jedno z wygranych zadań w budżecie obywatelskim. Jednym się podoba, innym przeciwnie. Gdzie stanie? Czekamy na głosy!

Napis „Zielona Góra” zdobył trzecie miejsce wśród 25 zwycięskich małych zadań budżetu obywatelskiego 2017. Za propozycją zagłosowało 1.561 zielonogórzan.

Kto zgłosił pomysł? Zielonogórzanin Paweł Maciejewski, który przyznaje, że podpatrzył go w kilku miastach. Jak choćby w słynnym Hollywood, Amsterdamie, Montevideo, ale i w Polsce np. w Łodzi. Ostatnio taki napis wybrali w budżecie obywatelskim wrocławianie.

- W każdym z miast napis robi za wizytówkę, charakterystyczny punkt, atrakcję turystyczną - mówi Paweł Maciejewski. - Każdy chce mieć z nim zdjęcie.

Według pomysłodawcy napis powinien mieć 1,5-2 metry wysokości i zawierać instalację, która podświetli litery od spodu. Napis będzie w kolorze białym, na który łatwo można nanieść światłem dowolne kolory np. barwy Zielonej Góry (podczas ważnych meczów żużlowych czy koszykarskich) lub barwy biało-czerwone (w ważne święta państwowe).

Czytaj więcej 23 stycznia w papierowym wydaniu „Gazety Lubuskiej” oraz w naszym serwisie plus.gazetalubuska.pl

Przeczytaj też: Lubuskie Targi Ślubne 2017 w Zielonej Górze [ZDJĘCIA, WIDEO]

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.