Leszek Kalinowski

Zielona Góra: Bloków to my tu nie chcemy

Leszek Kalinowski

Mieszkańcy ulic Urszuli, Ameli i sąsiednich wczoraj po raz kolejny zorganizowali spotkanie i zaprosili radnych. By przekonać ich do swoich racji.

- Właściciel kupował teren, wiedząc, że jest on przeznaczony na rekreację i sport - tłumaczą mieszkańcy. - Dlaczego teraz nagle radni mają zmienić plan zagospodarowania przestrzennego, by miał tu postawić bloki?

Sprawa miała stanąć na poprzedniej sesji

Ale radni nie zgodzili się, by chcieli rozpocząć procedurę nad zmianą planu. Projekt uchwały pewnie powróci na najbliższej sesji, a ta już za tydzień. Do tego czasu mieszkańcy chcą przekonać radnych, by głosowali na nie. Bo choć na razie to tylko przystąpienie do, a nie zmiana planu, to zielonogórzanie uważają, że trzeba protestować już na tym etapie. Zdaniem prezydenta Janusza Kubickiego, nie byłoby dziś tych wszystkich spraw, gdyby radni swego czasu zgodzili się na wykup ziemi po dawnej spółce Aquarena (miała wybudować basen). Teraz działka jest w rękach prywatnych.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.