Zielona Góra. Już dziś powinniśmy zadbać o godny los naszych seniorów. Jakie są ich potrzeby?

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Natalia Dyjas-Szatkowska

Zielona Góra. Już dziś powinniśmy zadbać o godny los naszych seniorów. Jakie są ich potrzeby?

Natalia Dyjas-Szatkowska

Po naszym artykule o wstydzie, jaki odczuwają starsi mieszkańcy, kiedy muszą prosić o interwencję w ważnych dla nich sprawach, postanowiliśmy spytać, co powinno zmienić się w mieście. By seniorom żyło się lepiej.

- Jak się jest młodym, to się nie myśli o takich prostych sprawach, które nam ułatwiłyby życie. A czasem wystarczy niewiele - zadzwonił do naszej redakcji pan Wacław. - Mnie wciąż brakuje ławek w mieście. Chociażby na trasie do cmentarza. Człowiek usiadłby, odpoczął w drodze na nekropolię.

- Dużo się zmienia w mieście, musimy być cierpliwi - mówi pani Barbara. - W końcu nie od razu Kraków zbudowano. Ale myślę, że sukcesywnie trzeba też remontować ulice i chodniki. Czasem to są góry, doły i dziury. Przejść suchą nogą do domu jest kłopot.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Natalia Dyjas-Szatkowska

Jestem rodowitą zielonogórzanką. Na co dzień pracuję w zielonogórskim dziale miejskim. W "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. Z wykształcenia jestem filologiem polskim i... teatrologiem. W obszarze moich działań, oprócz Zielonej Góry, znajduje się również powiat zielonogórski. Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańców, sprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. A jest co tutaj zwiedzać!

Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.

Kontakt do mnie: ndyjas@gazetalubuska.pl
Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.