ZIELONA GÓRA. Konflikt wokół inwestycji przy Kąpielowej. Czy możliwy jest kompromis?

Czytaj dalej
Fot. Maciej Dobrowolski
Maciej Dobrowolski

ZIELONA GÓRA. Konflikt wokół inwestycji przy Kąpielowej. Czy możliwy jest kompromis?

Maciej Dobrowolski

Narasta spór wokół budowy kompleksu sportowego przy ul. Kąpielowej. Część osób uważa, że projekt wykracza poza to, na co pierwotnie głosowano w Budżecie Obywatelskim. Czy w tej sprawie uda się osiągnąć kompromis?

Narasta spór wokół budowy kompleksu sportowego przy ul. Kąpielowej. Część osób uważa, że projekt wykracza poza to, na co pierwotnie głosowano w Budżecie Obywatelskim.

Ostatnio na łamach „GL” opisywaliśmy problem braku odpowiedniej liczby miejsc parkingowych przy cmentarzu na Jędrzychowie przez co, rzekomo blokowane są okoliczne uliczki. Ale sytuacja przy ul. Kąpielowej ma jeszcze drugie dno…

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Dobrowolski

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Legut

Parkingu nie da się poszerzyć, na to nie pozwala miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Każda ingerencja z planem miejscowym w teren boiska opóźnia jego realizację o wiele lat co jest niezgodne z regulaminem BO. Zadanie z BO ma być zrealizowane do końca roku. Projekt inwestycji jest zgodny z treścią zadania zgłoszonego w BO 2020. Mieszkańcy w wyniku konsultacji społecznych wybrali taki układ boiska. Przed wykonaniem założeń projektowych skonsultowano potrzeby z uczniami SP 8, Panią Dyrektor, nauczycielem w-fu, ponieważ boisko w zamierzeniu ma służyć również uczniom w ramach zajęć lekcyjnych, stąd np. potrzeba bieżni.
Na zadanie oddało głos 2441 osób. Były również przedwstępne konsultacje, w których brali udział protestujący aktualnie mieszkańcy Kąpielowej i nie wniesiono żadnych uwag odnośnie propozycji. Na oficjalnych konsultacjach w SP 8 w dniu 5.12.2019 r. również nie zgłoszono żadnych sprzeciwów co do usytuowania poszczególnych elementów projektu. Dlatego dziwi nas tak ostry sprzeciw wobec zaproponowanego projektu. Wystarczyłoby przyjść na konsultacje, wyrazić swoje uwagi i wtedy jest czas na rozmowy i szukanie kompromisu. Do negatywnych uwag na stronach internetowych doszło dopiero po konsultacjach. Dlatego dnia 14.12.2019 r. odbyło się spotkanie mieszkańców Kąpielowej z radnym, projektantem i przedstawicielem UM. Jednak nie doszło do porozumienia ze względu na duże emocje. Równolegle przy boisko powstanie parking na 45-50 aut przy samym cmentarzu i biorąc pod uwagę opcję parkowania na parafialnym parkingu – pogrzeby (ok. 50 miejsc) lub na dużym parkingu przed sklepami Intermarche i Biedronka – 1 listopada ( ok. 300 metrów od cmentarza), nie powinno być problemów z parkowaniem. Kwestia dojazdu do działek kilku mieszkańców Kąpielowej jest sprawą również ważną, szczególnie dla nich, niestety tak zostały wytyczone granice i funkcje w planach zagospodarowania. Lokalna społeczność chce tylko zagospodarowania miejskiej działki jako miejsce czynnego wypoczynku, sportowej pasji i integracji, która obecnie jest zarośnięta i nieestetyczna. Po wykonaniu inwestycji, dzieci i mieszkańcy będą mogli bezpiecznie przejść do szkoły i na przystanek.
Naszą intencją nigdy nie było działanie na szkodę mieszkańców lub dla własnych korzyści. Ważna jest poprawa jakości życia mieszkańców, integracja lokalnej społeczności.

Odsyłam do strony internetowej boiska: https://www.facebook.com/BoiskoJedrzychow

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.