Leszek Kalinowski

Zielona Góra: V Bieg dla Transplantacji. Ponad 5 tys. zł z wpisowego przekazano stowarzyszeniu Nerka

Zawodnicy V Biegu dla Transplantacji sami wybierali sobie dowolny czas i dowolną godzinę. Fot. Archiwum UZ Zawodnicy V Biegu dla Transplantacji sami wybierali sobie dowolny czas i dowolną godzinę.
Leszek Kalinowski

229 uczestników i 5365 zł – to podsumowanie tegorocznej edycji - jubileuszowego – V Biegu dla Transplantacji, którego organizatorem był Uniwersytet Zielonogórski i Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Nerka”.

W tym roku Bieg dla Transplantacji, z uwagi na ograniczenia, jakie nas wszystkich obowiązują, formuła biegu była odmienna od poprzednich. Biegacze mogli pokonać trasę w Parku Poetów (nieopodal stadionu uniwersyteckiego) w ciągu całego tygodnia.

V Bieg dla Transplantacji - nie było limitu czasowego

Zawodnicy V Biegu dla Transplantacji sami wybierali sobie dowolny czas i dowolną godzinę. Nie było limitu czasowego, można było pokonać trasę spacerem. Każdy z uczestników musiał udokumentować pokonaną trasę. Nagrodą za osiągnięcie celu był okolicznościowy medal i t-shirt. Bieg odbył się w dniach 12-18 października.

V Bieg dla Transplantacji - wsparcie Ani i Martynki

Bieg dla Transplantacji zorganizowany został po raz piąty. Zgodnie z planem miał się odbyć w czerwcu, ale ze względu na sytuację epidemiczną został przesunięty na październik Jest to bieg charytatywny szerzący idee transplantacji i transplantologii. Pieniądze pochodzące z wpisowego przekazywane są zawsze dwóm podopiecznym Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Nerka” - Ani i Martynce.
Ten rok był wyjątkowy, bowiem obie dziewczynki skończyły 15 lat, obie są 5 lat po przeszczepie narządów i był to 5. bieg. Było więc co świętować!

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim biegaczom za udział, a osobom zaangażowanym w organizację biegu - za pomoc i wsparcie.

Planują już kolejną edycję i mają nadzieję, że będzie można ją przeprowadzić w sposób tradycyjny.

Organizatorzy 5. Biegu dla transplantacji:

Leszek Kalinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.