Zielonogórscy licealiści zebrali książki dla kolegów

Czytaj dalej
Fot. pixabay
Leszek Kalinowski

Zielonogórscy licealiści zebrali książki dla kolegów

Leszek Kalinowski

Obecny rok szkolny jest „Rokiem Otwartej Szkoły”, czyli takiej, która nie zamyka się na kulturę, sztukę, sport i środowisko lokalne.

Dlatego uczniowie I LO w Zielonej Górze zorganizowali zbiórkę książek, lektur i komiksów, które w imieniu swoim i dyrektor Ewy Habich podarowali uczniom Szkoły Podstawowej nr 14. Złożyli je na ręce inicjatorki pomysłu dyrektor Jolanty Jasińskiej. Wspólnym celem obu pań jest bowiem propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Do całorocznej akcji włączyli się także uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych.

Mamy nadzieję, że śladem tych szkół pójdą inne. A czytanie będzie wśród młodych modne.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.