Zielonogórska firma Ekoenergetyka Polska S.A. po raz kolejny nominowana do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Ekoenergetyka Polska
Leszek Kalinowski

Zielonogórska firma Ekoenergetyka Polska S.A. po raz kolejny nominowana do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Leszek Kalinowski

Zielonogórska spółka Ekoenergetyka-Polska S.A. kolejny raz została wyróżniona za swoje osiągnięcia. Firma znalazła się wśród nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Tym razem aż pięć podmiotów dostrzegło potencjał lidera branży emobility.

Zielonogórska spółka Ekoenergetyka-Polska S.A. znana jest na całym świecie. W Zielonej Górze, gdzie powstała, znana jest m.in. z elektrycznych ładowarek do samochodów osobowych (np. na placu Matejki) czy ładowarek na autobusów MZK umieszczonych na pętlach. Firma rozwija się z roku na rok i zdobywa wiele nagród!

Ekoenergetyka to przykład, że nie ma rzeczy niemożliwych

Historia Ekoenergetyki jest przykładem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Że warto wyznaczać sobie cele, nawet jeśli wydają się mało realne. Założyciele firmy śmiało mogą powiedzieć, że spełniają swoje marzenia. Ich przedsiębiorstwo jest w swej dziedzinie liderem na światowym rynku.

Firma jako jedyna na rynku e-mobility posiada całkowicie polski kapitał. Projektuje i produkuje nowoczesne stacje szybkiego ładowania miejskich autobusów elektrycznych.

Ekoenergetyka-Polska powstała w 2009 roku w Zielonej Górze, założona przez dwóch przyjaciół ze studiów na Uniwersytecie Zielonogórskim - Bartosza Kubika i Macieja Wojeńskiego. Obecnie to zespół specjalistów, którzy zamieniają know-how w rzeczywistość. Każdego dnia na sukces firmy pracuje ponad 300 osób z różnych dyscyplin.

Ekoenergetyka wyznacza trendy w branży od 10 lat

Teraz po raz kolejny Ekoenergetyka otrzymała nominację do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Kandydaturę spółki zgłosiły takie instytucje jak: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Rada Biznesu, Konfederacja Lewiatan. Firma, która tworzy know – how i buduje innowacyjność regionu została nominowana w kategorii Międzynarodowy Sukces.

Ekoenergetyka-Polska jest liderem wśród producentów infrastruktury ładowania autobusów i samochodów elektrycznych. Wyznacza trendy w branży od ponad 10 lat. Do tej pory firma dostarczyła 939 stacji ładowania do 60 miast w 13 krajach.

Infrastruktura polskiego producenta zasila pojazdy elektryczne m.in. w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii, Francji, Rosji, Singapurze i w Niemczech.

Zobacz też film z uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej siedziby Ekoenergetyki w Zielonej Górze:

Centrala firmy Ekoenergetyka Polska jest w Zielonej Górze, ale oddziały w różnych miastach

Oddziały Ekoenergetyki znajdują się m.in. w Warszawie, Łodzi, Katowicach oraz w Berlinie. Jej główna siedziba i centrum najważniejszych działań od początku istnienia znajduje się jednak w Zielonej Górze, dzięki czemu region zyskuje mocną pozycję gospodarczą w kraju.

- Od początku naszej działalności pokazujemy, że elektromobilność to przyszłość. To tutaj, w Zielonej Górze, tworzymy swoiste zagłębie elektromobilności, które spełnia niezwykle ważną rolę w Polsce i w Europie. Nominacja do tej Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP świadczy, że współtworzymy ten nowy światowy trend, jakim jest elektromobilność. Dziękujemy za wyróżnienie i zaufanie instytucjom, które zgłosiły nas jako kandydatów do tego wyróżnienia. – mówi Bartosz Kubik, Prezes Zarządu Ekoenergetyka-Polska S.A.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest wyróżnieniem przyznawanym raz w roku. Nagrodą zostaną uhonorowane najlepsze podmioty gospodarcze w kraju, które przyczyniają się do rozwoju naszej gospodarki oraz promują Polskę na arenie międzynarodowej.

Leszek Kalinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.