Maciej Dobrowolski

Zielonogórski Rynek Rolno-Towarowy: Folwark zamiast prężnej firmy?

Zielonogórski Rynek Rolno-Towarowy to największe centrum handlu hurtowego w Lubuskiem. Swoje wyroby sprzedają tam firmy z branż: spożywczej, nabiałowej, Fot. Mariusz Kapała Zielonogórski Rynek Rolno-Towarowy to największe centrum handlu hurtowego w Lubuskiem. Swoje wyroby sprzedają tam firmy z branż: spożywczej, nabiałowej, mięsnej, warzyw i owoców, tytoniowej, przemysłowej czy też ogrodniczej. Siedziba firmy mieści się przy ul. Zjednoczenia 102.
Maciej Dobrowolski

W 2017 roku doszło do zmian kadrowych w Zielonogórskim Rynku Rolno-Towarowym. Od władzy został odsunięty Jacek Urbański, wieloletni prezes. Jedną z decyzji nowego zarządu było przeprowadzenie szeregu audytów. Wyniki kontroli wykazały liczne nieprawidłowości…

Zielonogórski Rynek Rolno-Towarowy powstał na bazie upadającej spółdzielni mleczarskiej. Wśród wierzycieli było ponad 100 rolników. Od samego początku decydujący wpływ na to, co się działo w nowej spółce, mieli prominentni politycy PSL. Dziś udziałowcami w ZRRT jest zarówno samorząd województwa, Ministerstwo Rolnictwa, jak i m.in. Izba Rolnicza.

CZYTAJ DALEJ:

  • Co było nie tak z Zielonogórskim Rynkiem Rolno-Towarowym?
Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Dobrowolski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.