Zielonogórskie stowarzyszenie zamierza pilnować miejskich spraw [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski

Zielonogórskie stowarzyszenie zamierza pilnować miejskich spraw [WIDEO]

Leszek Kalinowski

Stowarzyszenie „My Zielonogórzanie” działa od połowy 2015 roku. Angażuje się we wszystkie ważne sprawy, które dotyczą miasta.

Byli obecni podczas protestów mieszkańców na Wzgórzu Braniborskim czy ul. Amelii i sąsiednich. Brali udział w konsultacjach społecznych m.in. na temat rewitalizacji. Współorganizowali imprezy charytatywne. Apelowali. By miasto pilnie zajęło się sprawą zanieczyszczenia powietrza w mieście. Lista działań jest bardzo długa i stanowi pewnego rodzaju kronikę wydarzeń w mieście.
W tym roku stowarzyszenie także zapowiada, że zamierza pilnować wielu miejskich spraw.

- Minęły dwa lata od połączenia miasta z gminą. Sama jako ówczesna radna byłam za integracją - mówi przewodnicząca stowarzyszenia Aleksandra Mrozek. - Najwyższa pora, byśmy poznali wizję rozwoju dużej Zielonej Góry, policzyli koszty, zyski i straty. Bo na razie konsumujemy tylko 100-milionowy bon.

A. Mrozek uważa, że równie ważną sprawą, której należy poświęcić wiele uwagi, jest wdrażanie reformy oświaty. Dobrze, że trwają konsultacje, dotyczące nowej sieci szkół. Wywołują one sporo emocji i kontrowersji.

- Czy na zmiany miasto ma zabezpieczone pieniądze? Np. na przekwalifikowanie nauczycieli? - zastanawia się A. Mrozek. A skoro jest przy oświacie, to po raz kolejny apeluje, by miasto załatwiło sprawę związaną z dotacjami dla przedszkoli niepublicznych. Przecież późniejsze odszkodowania z odsetkami to nasze pieniądze, zielonogórzan.

Czytaj we wtorek, 24 stycznia, w "Gazecie Lubuskiej" i w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.