Zielonogórskie stowarzyszenie zamierza pilnować miejskich spraw [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski

Zielonogórskie stowarzyszenie zamierza pilnować miejskich spraw [WIDEO]

Leszek Kalinowski

Stowarzyszenie „My Zielonogórzanie” działa od połowy 2015 roku. Angażuje się we wszystkie ważne sprawy, które dotyczą miasta.

Byli obecni podczas protestów mieszkańców na Wzgórzu Braniborskim czy ul. Amelii i sąsiednich. Brali udział w konsultacjach społecznych m.in. na temat rewitalizacji. Współorganizowali imprezy charytatywne. Apelowali. By miasto pilnie zajęło się sprawą zanieczyszczenia powietrza w mieście. Lista działań jest bardzo długa i stanowi pewnego rodzaju kronikę wydarzeń w mieście.
W tym roku stowarzyszenie także zapowiada, że zamierza pilnować wielu miejskich spraw.

- Minęły dwa lata od połączenia miasta z gminą. Sama jako ówczesna radna byłam za integracją - mówi przewodnicząca stowarzyszenia Aleksandra Mrozek. - Najwyższa pora, byśmy poznali wizję rozwoju dużej Zielonej Góry, policzyli koszty, zyski i straty. Bo na razie konsumujemy tylko 100-milionowy bon.

A. Mrozek uważa, że równie ważną sprawą, której należy poświęcić wiele uwagi, jest wdrażanie reformy oświaty. Dobrze, że trwają konsultacje, dotyczące nowej sieci szkół. Wywołują one sporo emocji i kontrowersji.

- Czy na zmiany miasto ma zabezpieczone pieniądze? Np. na przekwalifikowanie nauczycieli? - zastanawia się A. Mrozek. A skoro jest przy oświacie, to po raz kolejny apeluje, by miasto załatwiło sprawę związaną z dotacjami dla przedszkoli niepublicznych. Przecież późniejsze odszkodowania z odsetkami to nasze pieniądze, zielonogórzan.

Czytaj we wtorek, 24 stycznia, w "Gazecie Lubuskiej" i w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.