Zielonogórzanie odrabiają dziś zaległości. Thorssell wraca walczyć o bonus

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Jakub Lesiński

Zielonogórzanie odrabiają dziś zaległości. Thorssell wraca walczyć o bonus

Jakub Lesiński

Sensacyjny pogromca aktualnych drużynowych mistrzów Polski po raz kolejny zjawi się w Zielonej Górze. Z tą różnicą, że tym razem jak już przyjadą, to raczej wsiądą na motocykle.

Poprzednio ta sztuka im się nie udawała, bowiem na przeszkodzie stawał deszcz. Mecz był kilka razy przekładany. Gospodarze poniedziałkowej konfrontacji chcą sięgnąć po punkt bonusowy i jeżeli nie wydarzy się jakiś kataklizm to powinni po spotkaniu z MRGARDEN GKM-em dopisać na swoje konto kolejne trzy „oczka”.

Grudziądzanie jak są groźni to wyłącznie na swoim torze. Jeszcze niedawno można było powiedzieć, że byli (kilka porażek u siebie na początku sezonu, w tym ta z Ekantor.pl Falubazem 43:47), ale kilka dni temu pokonali przy ul. Hallera Cash Broker Stal Gorzów. Jednak na wyjazdach raczej trudno spodziewać się jakieś rewelacyjnej jazdy ludzi trenera Roberta Kempińskiego. Bolączką tego szkoleniowca jest słaba para juniorska. To dobra wiadomość dla naszych młodzieżowców, ponieważ dzisiaj powinni nieco podreperować swoje średnie biegowe.

Niektórzy zielonogórscy kibice z pewnością z radością przywitają na W69 starego znajomego Rafała Okoniewskiego. 37-letni dziś żużlowiec przez kilka sezonów ścigał się w barwach ówczesnego ZKŻ-u i nieraz zdobywał ważne punkty z Myszką Miki na plastronie. Pewnie znajdą się tacy, którzy z chęcią zobaczą w akcji innego byłego zawodnika zielonogórskiego klubu Krystiana Pieszczka. Warto zaznaczyć, że do składu Falubazu wraca Jacob Thorssell. W obliczu słabszej formy Andrieja Karpowa decyzja trenera Marka Cieślaka wydaje się w pełni słuszna.

Nie zabraknie atrakcji
Falubaziaki odpoczywają od szkoły, a część z nich wakacyjny poniedziałek spędzi na stadionie. To świetna okazja, żeby podzielić się z kimś bliskim meczowymi emocjami, w stary dobry sposób, bowiem za pomocą pocztówki. Najładniejsze falubazowe pozdrowienia zostaną nagrodzone, a dzięki partnerowi strefy: firmie DPD, wypisane pocztówki za darmo i prosto ze stadionu dotrą do adresata. Na wszystkie dzieci w strefie falubaziaka czekać będzie również wakacyjna przygoda. W lasku pod stadionem stanie prawdziwy namiot tajemnic: escape room, z którego zdołają uwolnić się jedynie najsprytniejsi. Nie zabraknie również wielu atrakcji dla najmłodszych.

Mecz z MRGARDEN GKM-em rozpocznie się o godz. 20.00, a Strefa Falubaziaka startuje już od 18.30. Awizowane składy, GKM: 1. Antonio Lindback, 2. Pieszczek, 3. Krzysztof Buczkowski, 4. Okoniewski, 5. Artiom Łaguta, 6. Kamil Wieczorek. Falubaz: 9. Jarosław Hampel, 10. Thorssell, 11. Patryk Dudek, 12. Jason Doyle, 13. Piotr Protasiewicz, 15. Alex Zgardziński.

Jakub Lesiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.